16-pak(?) + tymczasy - czyli moje mini zoo..

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

16-pak(?) + tymczasy - czyli moje mini zoo..

Post autor: Aussie. »

Witam serdecznie! Z częścią osób się już znam. Na forum jestem ponad rok ale do tej pory tworzyłam tylko wątki adopcyjne a jakoś nie wpadłam na pomysł założenia swojego :szczerbaty: . Namówiła mnie po części maleńka choć sama od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem założeniu go. Przeciągałam to tylko dlatego, że uważam iż nie mam o czym opowiadać bo u nas się nic nie dzieje no ale zobaczymy.. Pomyślałam, że nie przedstawię Wam tylko moich świnek ale wszystkich czterołapych domowników. Będzie to chyba najdłuższy pierwszy post jaki forum widziało kiedykolwiek..

No to zaczynam, od świnek bo to caviarniane forum:

Pestka - moja świńska miłość. Jest grzeczna, spokojna, kocha wszystkie świnki tego świata i wszystkich ludzi - w ogóle kocha wszystkich :D. Jest adoptowana ze Stowarzyszenia razem z Jagodą. Jak przyjechała to była małą chudziutką, przepiękną laseczką z przechyloną główką co nie jest oczywiście normalne. Najpierw leczyliśmy ją na zapalenie ucha.. po tygodniu ucho było czyściutkie i piękne a głowa dalej była przechylona.. Później pobrałyśmy krew i wysłałyśmy do laboratorium na test w kierunku e.c ponieważ do przechylonej główki doszedł objaw "banana" konkretnie to Pestka go przypominała a to są już klasyczne objawy tej choroby.. Wynik wyszedł negatywny.. Po podawaniu wieli zastrzyków na wszystko co tylko możliwe, pasty na odrobaczanie i kroplówek z witamin mała ciągle traciła na wadze i wcale nie czuła się ani nie wyglądała lepiej. Gdy przerwałam leczenie (nie wiadomo było nawet co leczymy..) mała zaczęła czuć się coraz lepiej, zrobiła się bardziej żwawa, i zaczęła szybciutko przybierać na wadze, teraz wygląda zuuuupełnie inaczej i waży trochę ponad kilogram, po przyjeździe ważyła 580g..

Obrazek

Jagoda - adoptowana razem z Pesteczką. Jest Opiekunką Pestki. Musi sprawdzić każdą świnkę która ma się zbliżyć do Pestki. Czasem mam wrażenie, że ma wręcz świra na jej punkcie. Jak na wybiegu słyszę, że Pestka pisnęła bo dostała zębolem od jakiegoś prosiaka to nie patrzę co się stało tylko w pierwszej kolejności namierzam Jagodę bo rusza z atakiem na świnkę która spowodowała u Pestki wyżej wymieniony krzyk.. No taka już jest :). Ogólnie jest świnką uwielbiającą miziańce i pościel :102: .

Obrazek

Grzebyk - dołączył do nas w tym roku. Wypatrzyłam go w sklepie zoologicznym z całkowitym paraliżem tylnych łapek i odleżynami, ważył 250 gram. Prawie dosłownie wyrwałam go z rąk facetowi który chciał kupić go dla węża.. Po badaniach okazało się, że był to tak drastyczny skutek awitaminozy.. Wyprowadziliśmy się z tego odpowiednią dietą i masą czułości ze strony najpierw mnie a później dziewczyn. W tej chwili młody waży 720g, jest już daawno wykastrowany, jego futerko nabrało blasku, wcześniej przypominało filc.. jest w 90% sprawny, podczas chodzenia widać, że nóżki się są całkiem zdrowe, nie może skakać, więc cała klatka musi być urządzona tak by wszystko znajdowało się na parterze, ponieważ Pestka też nie jest w stanie skakać ponieważ również nie jest w pełni sprawna, całe pięterko w klatce należy do Jagody, jak ma na nich foszka to ucieka sobie do swojej samotni.

Grzebyczek po przyjściu do domu:
Obrazek Obrazek

Grzebyk teraz:
Obrazek

Trójeczka razem:
Obrazek
Obrazek

A oto ich M4:
Obrazek

Teraz czas na pieseły, nie będę opisywać ich historii i charakterów bo.. palce powygniatam na klawiaturze.

Ognicha - 12 lat

Obrazek

Dolar (syn Ognichy) - 6 lat

Obrazek

Florka - 11 lat

Obrazek

Colo - 9 lat

Obrazek

Ryża - 8 lat (córka Colo)

Obrazek

Maja - 3 lata (córka Colo)

Obrazek

Lotka - 3 lata

Obrazek

Mefka -1,5 roku (córka Majki)

Obrazek

Brydzia - 3 miesiące - Portugalski Pies Dowodny

Obrazek

Teraz koty:

Koza:

Obrazek

Kay:

Obrazek

Kalinka:

Obrazek

Kuleczka

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 19:53 przez Aussie., łącznie zmieniany 6 razy.
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: martuś »

Stado konkretne :szczerbaty: Wszyscy się ze sobą dogadują?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
loriain

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: loriain »

o matulu jaki zwierzyniec :love:
cudowne masz prosiaki!
a psy? a koty? jeju wszystko piekne i do miziania :love:
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: lunorek »

Ło mrok, ile stworasów :102: Podziwiam... Sama tę trzodkę obrabiasz? I wszystkie żyją razem stadnie i zgodnie? Pestka jest przecudna, ta przekrzywiona łepetynka dodaje jej tylko słodyczy i uroku :) Wszystkie przekochane, ale ona kradnie serducho jak tylko spojrzy :love:
PS> Fajnie że wyciągnęłaś Grzebyka, my tak ponad 2 lata temu wyciągnęliśmy z Kakadu naszą chomiczkę Miśkę, już niestety [*] Ale dała nam potem 2 najpiękniejsze chomicze lata... Nwm jak Grzebyk, ale Misia była niesamowita, te odratowane zwierzaczki się potem odwdzięczają straszliwie przeogromnym zaufaniem :)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: Bulletproof »

No wiedziałam że jak login "Aussie" to musi mieć Australijskie Owczarki, no nie ma bata :lol:
Hodowla? Czy tak po prostu? Strasznie mnie ciekawi jak z taką zgrają na spacery wychodzisz... :think:
Chocolate Monster

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: Chocolate Monster »

Wreszcie jesteście :102: Piękności :love:
Alex

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: Alex »

Loooo matko ile masz serc do kochania :love:
Awatar użytkownika
Aussie.
Posty: 1085
Rejestracja: 20 paź 2015, 17:06
Miejscowość: Olsztynek
Kontakt:

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: Aussie. »

lunorek pisze:Ło mrok, ile stworasów :102: Podziwiam... Sama tę trzodkę obrabiasz? I wszystkie żyją razem stadnie i zgodnie? Pestka jest przecudna, ta przekrzywiona łepetynka dodaje jej tylko słodyczy i uroku :) Wszystkie przekochane, ale ona kradnie serducho jak tylko spojrzy :love:
PS> Fajnie że wyciągnęłaś Grzebyka, my tak ponad 2 lata temu wyciągnęliśmy z Kakadu naszą chomiczkę Miśkę, już niestety [*] Ale dała nam potem 2 najpiękniejsze chomicze lata... Nwm jak Grzebyk, ale Misia była niesamowita, te odratowane zwierzaczki się potem odwdzięczają straszliwie przeogromnym zaufaniem :)
Trzodkę obrabiamy razem z mamą.Wszystko żyje zgodnie, wszystkie psy z wszystkimi kotami. Jeżeli chodzi o charakter Grzebyka to jest autentycznie nieziemski. W sezonie pasał się w ogrodzie leżąc na plecach! Mam gdzieś nawet filmik ale nie wiem jak dodaje je się na forum.. :think:
Już w DS: Salsa, Rumba, Mamba, Samba, Mała Mi, Panna Migotka, Elwirka, Frania, Lazio, Milky, Poziomka, Marysia +41
Za TM: Pestka [*] Płatek [*] Eklerka [*]
Zapraszam do nas:
Obrazek
loriain

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: loriain »

Musisz dodac na youtube i podac link ;)
Awatar użytkownika
lunorek
Posty: 1273
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:58
Miejscowość: Warszawa
Kontakt:

Re: Oooo matko co tu się dzieje..

Post autor: lunorek »

Tak, jest poza tym opcja prywatności (dla zainteresowanych w ustawieniach trzeba wybrać Niepubliczny), czyli tylko dla osób wchodzących przez link z przekierowania (czyli np. bezpośrednio z tego forum), wtedy materiał nie będzie dostępny dla całej rzeszy internautów yt, a jedynie dla naszych użytkowników, bo wejść będzie można jedynie stąd ;)

A Grzebyk rules! :102:
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 18:40 przez lunorek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”