Drabinki dla świnki

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Porcellus

Drabinki dla świnki

Post autor: Porcellus »

Taki projekt wymyśliłem i zrealizowałem razem z 10-letnią córką. Sklejka i patyczki do lodów przyklejone klejem stolarskim (kazeina). Zabezpieczymy kwaskiem cytrynowym i pokostem lnianym.
Obrazek
Świnkowicz

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: Świnkowicz »

bardzo ładne :102:
ita79

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: ita79 »

wygląda bardzo estetycznie, ale chyba mimo wszystko świnki się na drewnie za bardzo ślizgają.. Może jak to będzie prawie poziomo leżeć miało to jakoś zda egzamin.. Ja jak musiałam zrobić "drabinkę" ustawioną pod kątem 45 stopni to niestety metoda prób i błędów najlepsze do drewnianej /plastikowej deseczki okazało się przyklejenie maty łazienkowej na taśmę dwustronną klejącą.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: Bulletproof »

Tak, też myślę, że to może nie zdać egzaminu, łapki świnek nie są jednak takie malutki jak i chomiczków i być może nie będą miały o co się zaprzeć ;) + Jak kolezanka juz pisała, drewno jest śliskie...
lubię

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: lubię »

Generalnie świniaki są w stanie po czymś takim chodzić i niektóre nawet to robią, ale one mają jakiś opór psychiczny, przed powierzchnią, po której łapki jeżdżą. Jeszcze pół biedy, jak jest pozioma, chociaż i tak niektóre nie wejdą na gołe panele, a wabione np. pietruszką będą się skradać powolutku przycupnięte do ziemi - ogólnie żadna frajda. Jak owa niestawiająca odpowiedniego oporu powierzchnia jest pochyła i jedzie się po niej nawet stojąc, to już w ogóle: kaplica i nawet o tym nie myśl, nie ma żadnego piętra. Wygląda fajnie, ale obawiam się, że jak w wielu wypadkach skończy się obiciem matą łazienkową ;)
Porcellus

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: Porcellus »

Sam jestem ciekaw czy patyczki wystarczą, żeby pazurki im się nie ślizgały i czy świnki przekonają się do tego rozwiązania. Gdyby co, przykleić tkaninę czy matę nie będzie trudno :)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: kimera »

Generalnie świnki chyba wolą wskoczyć na półkę niż na nią wejść po niestabilnej powierzchni.
Deseczka wygląda pięknie, a czy będzie wykorzystywana, sam zobaczysz.
kiszkor2

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: kiszkor2 »

Przy odpowiedniej klatce super pomysł !
marciaszek

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: marciaszek »

bardzo fajny pomysł
Śzymeq

Re: Drabinki dla świnki

Post autor: Śzymeq »

ŚWIETNE po prostu tak proste I tak tanie. :idea: :idea:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”