Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

Marta_K

Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Marta_K »

W mojej karierze przerobiłam trzy świnki z usuniętymi zębami. Stefana, Tadeusza i Danusię. Cała trójka miała ropnie spowodowane "zębem wielkim". Cała trójka nie dała rady. Stefan po pierwszym zabiegu mizernie, ale jakiś czas dawał radę, aż do przerośnięcia kolejnego zęba, kolejnego ropnia i usunięcia kolejnego zęba. Z dwoma "ubytkami" nie dał już rady. Po drugim zabiegu ekstrakcji nawet nie podjął próby samodzielnego jedzenia. Danusia podobnie, z tym, że u niej była jedna operacja po której nie zaczęła już jeść, wszystko się paprało, zęby przerastały. Tadeusz zmarł najszybciej, tydzień po operacji. W ogóle nie podjął walki. O ile Stefan i Danusia chętnie korzystali z dokarmiania o tyle Tadeusz nawet na siłę nie dawał rady.
Poruszam ten temat, bo dziś dowiedziałam się, że u kolejnej mojej świnki należy usunąć ząb. Nie ma jeszcze ropnia, może nie być go w ogóle a może być za chwilę. Na razie nie zdecydowaliśmy się na usunięcie zęba. Nie po uprzednich doświadczeniach....
Ktoś coś w temacie? Czy czyjaś świnka po ekstrakcji zęba wróciła do formy? Czy tylko ja mam takiego "pecha" i u moich prosiaków wszystko kończy się niepomyślnie? Nie wiem czy podjąć ryzyko operacji czy ryzyko nie operowania...
Poradźcie...
Chocolate Monster

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Chocolate Monster »

Jeśli nie to potem może być gorzej...
Jeśli tak,to im świnka silniejsza to lepiej,więc najlepiej się pospieszyć
Marta_K

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Marta_K »

Chocolate Monster pisze:Jeśli nie to potem może być gorzej...
Jeśli tak,to im świnka silniejsza to lepiej,więc najlepiej się pospieszyć
może być gorzej, ale nie musi. Może być tak, że nie powstanie ropień, ząb już więcej się nie powiększy...
Natomiast usunięcie zęba wcale nie gwarantuje poprawy... Jak pisałam, mam złe doświadczenia w tej kwestii, dlatego nie wiem co zrobić...
Chocolate Monster

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Chocolate Monster »

To nie wiem jak Ci pomóc :( Ja niestety też nie mam najlepszych wspomnień z usuwania ząbka :cry:
Tu-Tu

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Tu-Tu »

A robiłaś wcześniej u tego samego weta?
Marta_K

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Marta_K »

No właśnie... nie słyszałam o śwince, która miałaby się dobrze po usunięciu jeszcze długi czas... A Marian jest młody, ma dopiero 3-4 lata...
Marta_K

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Marta_K »

Tu-Tu pisze:A robiłaś wcześniej u tego samego weta?
Wszystkie świnki były u tego samego weterynarza operowane.
Tu-Tu

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Tu-Tu »

Marta_K pisze:
Tu-Tu pisze:A robiłaś wcześniej u tego samego weta?
Wszystkie świnki były u tego samego weterynarza operowane.
Może trzeba zaufać lepszemu?Hm...sama nie wiem...Przyszłości niestety nie znamy
Marta_K

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Marta_K »

Tu-Tu pisze:
Marta_K pisze:
Tu-Tu pisze:A robiłaś wcześniej u tego samego weta?
Wszystkie świnki były u tego samego weterynarza operowane.
Może trzeba zaufać lepszemu?Hm...sama nie wiem...Przyszłości niestety nie znamy

tzn? komu?
Tu-Tu

Re: Ekstrakcja przerośniętego zęba - tak czy nie?

Post autor: Tu-Tu »

Nie wiem,może warto popytać jakieś osoby z okolic Twojego miejsca zamieszkania,żeby wiedzieć jakiego polecają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”