Czy jest chora?

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Rudaa

Czy jest chora?

Post autor: Rudaa »

Jak pisałam wcześniej mam dwie świnki. Jedna jest z nami od ponad 3 tygodni, druga, Tosia od poniedziałku. Były pewne przejścia z zaprzyjaźnianiem, póki co jest ok. Dziewczyny były u weta i pani doktor u Tośki zdiagnozowała wszoły i grzyba. Temat ogarniamy i leczymy. Martwi mnie jednak zachowanie Tosi. Dziewczyna od samego początku jest bardzo mało aktywna. Zarówno w klatce jak i na wybiegu. Cały czas siedzi w jednym miejscu, patrzy taka nieobecna. Od czasu do czasu zrobi krótką rundkę po wybiegu, wtedy głośno kwiczy, tak jak zazwyczaj świnki kiedy słyszą np szelest woreczka z żarełkiem. Potem znów siedzi i tępo patrzy w dal. Apetyt ma doskonały, do miski z jedzeniem drogę znajdzie zawsze. Weterynarz oprócz tego grzyba i wszołów nie znalazł niczego, ale byliśmy na wizycie w środę. Pierwsza myśl, to że jeszcze się boi, potem, że może tęskni za mamą. Oczywiście dziś piątek wieczór, kolejna wizyta w środę, ale może powinnam pójść z nią wcześniej? Tyle że w sobotę nie koniecznie nasza weterynarz musi być. A może panikuję i ze świnką jest ok? Proszę o sugestie, porady. Za każdą będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy jest chora?

Post autor: Bulletproof »

A ile miesięcy ma świnka? I kiedy została odłączona od matki? Porusza się normalnie, kuleje?
Rudaa

Re: Czy jest chora?

Post autor: Rudaa »

Urodziła się 11 czerwca, od matki została odłączona w poniedziałek, chodzi normalnie nie kuleje, ale też nie podskakuje.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Czy jest chora?

Post autor: martuś »

Do kogo chodzicie?
Mała świnka powinna być mega aktywna...Może to coś z sercem? Tylko nie wiem czy w Szczecinie ktoś zbada takiego maluszka :think: Może to być też jakaś ukryta wada genetyczna
Masz kontakt z osobą od której wzięła świnkę? Jak się zachowywała w poprzednim domu?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Rudaa

Re: Czy jest chora?

Post autor: Rudaa »

Chodzimy do doktor Sulimy, więc jest w jak najlepszych rękach. Już jesteśmy po wizycie, mała ma ranki na skórze, bo się drapała, to ją swędzi i mocno przeszkadza. Doktor mówi, że dlatego jest mało ruchliwa. Dostała leki i powinno być lepiej. Żadnych innych chorób nie stwierdziła. Także leczymy, obserwujemy i czekamy. W środę kolejna wizyta, no chyba żeby coś się działo (odpukać) to w poniedziałek.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Czy jest chora?

Post autor: martuś »

Też jeździmy do dr Sulimy :102: Skoro pani dr nic nie stwierdziła to faktycznie może być to związane ze skórą.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”