Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Neza

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: Neza »

Też mam pytanie o półkę, a właściwie o piętro :D Mam u siebie dwie małe klatki 60x30 cm, które stoją obok siebie na świnkowym wybiegu i myślałam, żeby zrobić na "dachach" tych klatek pięterko, na które świnki wchodziłyby po schodkach. Czy gruby karton obszyty materiałem zdałby egzamin jako takie piętro? Oczywiście karton byłby zabezpieczony przed wilgocią.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: kimera »

Lepiej wziąć kawałek panela podłogowego, jest znacznie wytrzymalszy - nie złamie się pod skaczącą świnką. Poza tym jest estetyczny, łatwy do umycia i cięcia. Najlepiej rozejrzeć się za taką "deską" w okolicy śmietnika lub klatki schodowej, gdzie ktoś robił remont.
Można też kupić sklejkę lub kawałek cienkiej płyty wiórowej i przyciąć ją na odpowiedni rozmiar.
TeDeo21

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: TeDeo21 »

Ja robiłem z panela podłogowego i już 3 lata jest i nic się jej nie dzieje
paulusia176

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: paulusia176 »

Jeśli ktoś ma więcej cierpliwości to można się pokusić o coś ciekawszego:
Kilkanaście (lub więcej) prostych, w miarę grubych gałązek połączyć na zasadzie tratwy.
simost

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: simost »

świnki się na takie półki wdrapują? to chyba klatka powinna być dośc wysoka?
moje nigdy nie miały półki, pomyślę :D
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak i z czego zrobić półkę dla świnki?

Post autor: Bulletproof »

Świnki skaczą na wysokość nawet do 40cm, ale to zwierzątka "ziemne", nie wdrapują się po półkach jak szczury. Klatka nie musi być wysoka, ale odpowiednio duża. Minimalne wymiary dla 2 samic to 100cm długosci, dla samców 120. Przy takim metrażu fajnie po bokach położyć półki, żeby świnki mogły się na nich wylegiwać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”