Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Francesco »

Witajcie :) czy ktoś już podawał może karmy z Cunipic??? Jakieś opinie???
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
wilczurka

Re: Suchy pokarm

Post autor: wilczurka »

Francesco pisze:Witajcie :) czy ktoś już podawał może karmy z Cunipic??? Jakieś opinie???
Oto samo chciałabym się
zapytać bo zauważyłam karme w aqwelzoo i mam nawed ulotke ale tam więcej reklamują niż piszą skład
, ogólnie ta karma nazywa się Alpha Pro z firmy cunipic i pisze że zawiera zioła,włókna,wspiera ścieranie ząbków,zawiera prebiotyki ,dodatek witaminy c,bez dodatku cukru,nie zawiera ziaren,równowaga wapniowo fosforowa ,25% błonnika,I tu coś nie tak raz pisze "zawiera 60%" siana a potem "20%" i 20% warzyw. Ogólnie to co opisuje to granulat.Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Francesco »

Informacje z ich strony: http://www.cunipic.com/en/catalogo/coba ... uinea-pig/

Białko - 14,10%
Włókno surowe - 25%
Surowe oleje i tłuszcze - 2,10%
Popiół surowy - 7,25%
Wilgotność - 11%
Wapń - 0,52%
Fosfor - 0,32%
Witamina C - 900mg/kg
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
wilczurka

Re: Suchy pokarm

Post autor: wilczurka »

wilgotność???Na karmach się nie znam ale wydaje mi się że zadużo popiołu,surowych oleji i tłuszczy (jak jest wilgotność to to troche mokre może być) ale no niewiem... Może próbują zastąpić świnkom boby? :idontknow: (bez urazy)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: kimera »

Vitapol wprowadza ciągle nowości i są już dostępne tej firmy karmy podobne do Versela Laga. Vitapol Expert przypomina serię Natura, a Excellent serię Complete. Kupiłam właśnie Experta dla kawii domowych i muszę przyznać, że wygląda bardzo ładnie. Nie zawiera ziaren, granulat ekstrudowany na bazie tymotki wymieszany jest z płatami grochu, warzywami, etc. Zapach inny, mniej intensywny niż CN. Opakowanie bardzo estetyczne, już całkiem zachodnie. Niestety, cena nie jest niska. Za paczkę 750 g zapłaciłam w sklepie ponad 18 zł.
Czy świnkom posmakuje, zobaczymy.
http://www.vitapol.pl/pl/produkty/gryzo ... ii-domowej
Kupiłam też Bunny Dream Basic dla świnek morskich,twardy granulat niemieckiej firmy. Skład doskonały, karma droga (zwłaszcza w Kakadu) i oczywiście świnki nie są nią zachwycone. Granule przypominają Beaphar Natur lub JR Farm Grainless.
http://e-sklep.kakadu.pl/produkt-19593/ ... rskich.htm
Moreni

Re: Suchy pokarm

Post autor: Moreni »

kimera pisze:Vitapol wprowadza ciągle nowości i są już dostępne tej firmy karmy podobne do Versela Laga. Vitapol Expert przypomina serię Natura, a Excellent serię Complete. Kupiłam właśnie Experta dla kawii domowych
Ja właśnie nabyłam Excellent, ale dopiero w sobotę będę robić testy na zwierzętach. Za pół kilo w stacjonarnym dałam 21,50 zł (fun fact: to i tak o 2 zł taniej niż CC w tym sklepie), ale na necie można dostać po 14,50 zł, czyli niewiele drożej niż CC. Trochę szkoda, że ten woreczek 500g to jedyny rozmiar opakowania karmy.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Jack Daniel's »

Ten nowy Vitapol kiepski jest. Jaka karma Lolo Pets (czy coś, z nieco tylko zmienionym składem i marką). Cunipic także bez rewelacji.

wilczurka pisze:wilgotność???Na karmach się nie znam ale wydaje mi się że zadużo popiołu,surowych oleji i tłuszczy (jak jest wilgotność to to troche mokre może być) ale no niewiem... Może próbują zastąpić świnkom boby? :idontknow: (bez urazy)
Oj, jak nie wiemy, to się nie powinniśmy wypowiadać. Sprawdź wpierw, czym jest popiół i co to jest kalorymetria. :)
Bitterend666

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bitterend666 »

Dzień dobry. Szukam kolb dla moich świnek, waham się, bo wiem, że vitapol i vitakraft nie są zbyt dobre. Zauważyłam kolby Versale Laga. Czy są one dobre dla świnek? Czy wszystkie produkty Versale Laga są dobre? Znalazłam inne smakołyki tej firmy, jakieś ciasteczka itp. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bulletproof »

Nie. Jedyne kolby jakie są odpowiednie dla świnek to kolby JR Farm. Versele Laga produkuje dobre karmy, ale to nie oznacza, że wszystkie ich produkty są dobre. Ich ciastka często zawierają mleko- które jak wiadomo, jest nieodpowiednie dla świnek.
Awatar użytkownika
jolka
Wiceprezes ds. adopcyjnych
Posty: 7719
Rejestracja: 27 sie 2014, 20:57
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: jolka »

Bitterend666 pisze:Dzień dobry. Szukam kolb dla moich świnek, waham się, bo wiem, że vitapol i vitakraft nie są zbyt dobre. Zauważyłam kolby Versale Laga. Czy są one dobre dla świnek? Czy wszystkie produkty Versale Laga są dobre? Znalazłam inne smakołyki tej firmy, jakieś ciasteczka itp. Co wy na to?
Tylko kolby JR Farm
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... rsy/471896
Versale laga ma w składzie szkodliwe lepiszcza, min miód, cukry, oleje , tłuszcze - zdecydowanie odradzam
Chantal Jaśminka TM /16.11.2014
Kafelek TM 04.06.2018-
Zuzia TM 21.06.2018
Myszka TM 26.12.2018
Grusia TM 15.11.2019
Patryczek TM-21.12.2020
Olala TM-2.04.2021
Agatka TM-8.07.2021
Blusia TM-6.08.2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”