Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Fikus.i.Max »

Ja karmiłam i świnkom bardzo smakowało. W większości są to zioła, od czasu do czasu trafia się granulka.
Skład jest dobry :) .
U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
swinkalusia

Re: Suchy pokarm

Post autor: swinkalusia »

Fikus.i.Max pisze:Ja karmiłam i świnkom bardzo smakowało. W większości są to zioła, od czasu do czasu trafia się granulka.
Skład jest dobry :) .
W takim razie zamówię bo w stacjonarnych nigdy jej nie widziałam ;)
Coldy030

Re: Suchy pokarm

Post autor: Coldy030 »

Dobry wieczór :)
Może kogoś zainteresuje, niedawno na facebook'u znalazłam bardzo ciekawą promocję na karmę dla świnek morskich Versele-Laga Cavia Complete:
https://www.facebook.com/ZebraSklepZool ... =3&theater
Sklep znajduje się w Bydgoszczy na osiedlu Wyżyny i osobiście bardzo go polecam! Zawsze świetnie wyposażony, poza "zwykłymi" produktami posiada specjalistyczne artykuły dostępny wyłącznie u weterynarzy, obsługa znająca się na rzeczy zawsze chętna pomóc oraz przede wszystkim ceny są stosunkowo niskie. ;)
Darja

Re: Suchy pokarm

Post autor: Darja »

Czy ktoś z Was zauważył ostatnio zmiany w karmie Cavia Complete? Nie mam pojęcia, czy zmienił się skład i jak zazwyczaj wygląda karma, bo to dopiero nasz drugi zakup. Poprzednie opakowania świnki uwielbiały i kwiczały na sam szelest paczki, domagając się jedzenia. Karma kupiona niedawno wygląda trochę inaczej, a świnkom wyraźnie smakuje mniej i zostaje niezjedzona do końca w miseczce. Nie mam starego opakowania i numeru serii, żeby porównać, internet też milczy, może tu ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Fikus.i.Max »

U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
Darja

Re: Suchy pokarm

Post autor: Darja »

Faktycznie jest, dzięki! Nie udało mi się wyszukać, złe słowa kluczowe. ;)
Bitterend666

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bitterend666 »

Hej. Nie wiem dokładnie gdzie umieścić mój problem... Moje dziewczyny ostatnio strasznie się rozwrzeszczały, ciągle by tylko jadły i jadły, co opróżnią miseczkę to za chwile znów jest kwik. Najgorsze, że się ruszyć nie mogę bo zaraz alarm, w nocy każdy ruch powoduje salwy kwiku.. Czy to zima czy może fakt, że zabrakło ich ulubionego granulatu? Mają mnóstwo innych smakołyków, więc nie powinny tak reagować. A może powinny?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bulletproof »

Może się rozpuściły? ;) Jak moje prosięta nauczyły się, że ich kwik denerwuje mnie i wtedy pojawia się porcja uciszającego jedzenia, to nie sposób było je uciszyć. Może kwestia łakomstwa i ich kombinatorstwa, żeby dostać więcej? :szczerbaty:
A mają non-stop sianko? Żeby nie utuczyć, dorzucam więcej siania, nawet jeśli już mają, bo dla nich to sygnał na "coś nowego do jedzenia" i jest spokój. Na pewno warto oduczyć je, że ty nie reagujesz na ich piski.
Bitterend666

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bitterend666 »

Może i je rozpuściłam. Staram się nie reagować szczególnie jak wszędzie wala się marchewka a one kwiczą, ale o 5 rano nie da się tego zignorować ;) Siano mają, kolby, suche, zioła. Może szczególnie teraz brak mleczyka i trawy im daje się we znaki :)
Kot_Let

Re: Suchy pokarm

Post autor: Kot_Let »

Cześć kochani! :świnka2: Ja jeszcze swojej świnki morskiej nie posiadam, dlatego dzisiaj pewnie zaleję was pytaniami... :) Często polecacie karmy dla świnki Cavia. Czy coś takiego https://animalia.pl/versele-laga-cavia- ... oly/29144/ będzie okej dla dorosłych świnek które zaadoptuję za kilka miesięcy? Nie jest najtańsza, ale chcę zapewnić moim podopiecznym to co najlepsze. No i oczywiście zgodnie z waszymi sugestiami zadbam o zbilansowaną dietkę! :peace:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”