Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
podrik

Re: Suchy pokarm

Post autor: podrik »

porcella pisze:
podrik pisze:Genialny jest JR Farm Grainless Complete :love:
Tak, tylko nie znam świnki, która by chciała ją jeść..
Moje jedzą, mojej przyjaciółki jadły, drugiej przyjaciółki również, prosiaki najomych jedzą.. wszystkie którymi się opiekowałam z chęcią pożerały JR. Osobiście nie mam najmniejszych problemów i moje świnie chętnie ją jedzą. Większość ludzi po słowach że "nie znam świnki, która by chciała ją jeść" nawet nie spróbuje podać tej karmy a zdecydowanie warto - bardziej niż święte CC czy inne chrupy. Więc ja gorąco namawiam :P
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Dzima »

Próbowałam ją dawać, ale bunt był ogromny, odsłaniały mate i jadły pellet, srały do misek, a Żyleta (jak żyła) to sikała do miski, ogólnie panował głód. Jednak dzięki temu po takim głodowy okresie (Walczyłam 2 tygodnie i się poddałam) dały się namówić na beaphar natura :szczerbaty: pierwsze trzy dni był szał i jadły tylko to, potem zaczęłam im mieszać z CC, bo entuzjazm opadł, ale teraz zjadają wszystko co do granulki (beaphar natura+CC).
I tymczasy też tego uczę, ale faktycznie te co jadły ziarnówkę łatwiej przestawiają się na CC niż beaphara (z jr farm już nie eksperymentuję).
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
margonel
Posty: 624
Rejestracja: 28 lip 2018, 9:15
Miejscowość: Białystok
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: margonel »

No cóż, potrafią postawić na swoim, świntuszki. :laugh: :laugh:
kan

Re: Suchy pokarm

Post autor: kan »

Hej.
Mam wątpliwości odnośnie karmy Cavia natural Kupiłam ostatnio paczkę i jak otworzyłam to zdziwiłam się. Same szarozielone bobki i jakieś mikro dodatki. Świnie nie chcą tego jeść.
Poprzednia była taka:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/490ff2720de19348
I teraz nie wiem. Czy sprzedawca cos pomylił, czy ja kupiłam poprzednio inna karme :roll:
W kropce jestem, bo nie wiem teraz co zamówic.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bulletproof »

Cavia Nature jakiś czas temu zmieniła skład, może to być przyczyną. Jeśli ma w większości granulat, to całkiem nieźle- mniej szkodliwych składników. Na zdjęciu widzę dużo barwników :?
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Francesco »

Witajcie :-)
Żywienie Michaliny zaczynałem od VL Cavia Complete i VL Cavia Nature. Duży wpływ miała lektura forum.
Eksperymentalnie nastąpiła zmiana na Cunipic Alfa Pro, Cunipic Premium Complete Food, Cunipic Naturaliss. Karmy te są w menu od września 2017. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem "mojej gospodyni". Ostatnio zauważyłem, iż znikalność karmy zmalała. Pewnie się przyjadła.
Zastanawiam się nad zmianą karmy. Michalina bardzo lubi ziółka z Alegii. Rozważam karmy z tej firmy - Alegia Dental, Alegia warzywna, Alegi Exclusive, Alegia Herbal (w opisie na ich stronie jest info, że nie mają ziaren zbóż). Nie znalazłem jednak nigdzie opinii nt tych karm.
Warto?
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: kimera »

Podawałam tylko Alegię ziołową, bo taka była u mnie w sklepie, i bardzo świnkom smakowała.
Warto też wypróbować Science selective, Brit, Burgess, JR Farm, oczywiście każda w wersji dla świnek morskich.
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Francesco »

Od wczoraj zacząłem testować karmy firmy Alegia :-)

Skład karm firmy Alegia. Wymienione karmy nie posiadają w swoim składzie ziaren zbóż. Zamieszczone informacje pochodzą ze strony producenta oraz opakowań produktów.

Karma Alegia Exclusive:
Skład: susz z zielonek (lucerna suszona i granulowana, ziele owsa), warzywa suszone (łodyga pietruszki, por, cukinia), ekstruder, płatki kukurydzy, owoce suszone (ananas, dzika róża), siemię lniane granulowane, granulat, pszenica dmuchana.
Skład analityczny: Białko – 13,96%; Włókno surowe max – 17,00%; Popiół surowy – 5,25%; Tłuszcz – 2,23%; Wapń – 0,76%; Fosfor – 0,36%.

Karma Alegia Herbal:
Skład: susz z zielonek (lucerna granulowana i suszona), zioła (malina, pokrzywa, hibiskus, liście truskawki, nagietek), warzywa suszone (marchew, por, łodyga pietruszki), owoce suszone (dzika róża, aronia) rajgras, płatki kukurydzy, siemię lniane granulowane, kora wierzby, granulat.
Skład analityczny: Białko – 13,51%; Włókno surowe max – 20,30%; Popiół surowy – 7,12%; Tłuszcz – 2,23%; Wapń – 0,97%; Fosfor – 0,37%.

Karma Alegia Dental:
Skład: mieszanka granulowana uzupełniająca, warzywa suszone, nasiona oleiste, granulat i susz z lucerny, ekstruder, gałęzie i kora drzew, zioła.

Karmy te, to w większości susz warzyw i ziół dosyć fajnej jakości. W bardzo małej ilości znajduje się tam granulat z lucerny oraz ekstruder.
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”