Suchy pokarm

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Jack Daniel's »

Bitterend666 pisze:Czy wszystkie produkty Versale Laga są dobre?
Niektóre mają np. laktozę w składzie. Np. VL Crock
Bitterend666

Re: Suchy pokarm

Post autor: Bitterend666 »

Dziękuje bardzo. Szukając kolb zatrzymałam się na tych Jp Farm, bo ciekawie wyglądały i skład wydawał się fajny, więc teraz tylko muszę wypróbować :)
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: sophiee »

Jaką karmę polecacie zamiast CN? Świnkom się znudziła bo wyjadają to co najlepsze a reszta leży i z miesiąca na miesiąc są bardziej wybredne.
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Dzima »

sophiee pisze:Jaką karmę polecacie zamiast CN? Świnkom się znudziła bo wyjadają to co najlepsze a reszta leży i z miesiąca na miesiąc są bardziej wybredne.
U mnie było dokładnie to samo!!! Identycznie! Uznałam, że puszczą mnie z torbami, bo prawie pół karmy nasypanej do miski trafiało to kosza, więc przestawiłam je na CC. Nie były zadowolone, najpierw mieszałam im z CC+CN i zostawiałam dopóki wszystko nie zniknęło...oczywiście co lepsze z CN wybierały najpierw. :lol:
"Wzięłam je głodem" i kiedy dostawały samo CC po 2 dniach trzaskania miskami i zapychania się sianem stwierdziły, że zjedzą.
A ja jestem pod wrażeniem na ile czasu wystarcza pełne opakowanie karmy :szczerbaty:
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Sensibles

Re: Suchy pokarm

Post autor: Sensibles »

Słuchajcie, nie wiem czy ktoś już tu o to pytał, ale nawet nie wiem jak miałabym znaleźć w tym wątku, jeśli tak.
Mianowicie - czy to jest okej, jeśli świniak przez całe swoje życie je jedną karmę? Je VL CN i w sumie całkiem dobrze mu wchodzi, ale nie wiem, może jeść ciągle jedną czy jednak wskazana jest zmiana po jakimś czasie na coś innego?
Kasiczka

Re: Suchy pokarm

Post autor: Kasiczka »

Witajcie ! Jestem tu nowa i mam na imię Kasia :) niedługo planuje zaadoptować świnkę morską. Czytałam dużo informacji w Sieci na temat opieki i karmienia mam jednak dylemat jeśli chodzi o wybór suchej karmy. Czy możecie mi coś polecić?
Awatar użytkownika
Dzima
Posty: 9995
Rejestracja: 08 lip 2013, 18:30
Miejscowość: Rogoźno
Lokalizacja: Wielkopolskie
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Dzima »

Wątek ma prawie 80 stron. Polecam zacząć od 1, tam masz spis.
Furia, Pyrka
Za TM :candle: Chelsea, Żyleta, Zula, Szkatuła, Gryf, Koko, Sztanga, Misia, Chimera, Pataszon, Harpia
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: sophiee »

Dzima pisze:
sophiee pisze:Jaką karmę polecacie zamiast CN? Świnkom się znudziła bo wyjadają to co najlepsze a reszta leży i z miesiąca na miesiąc są bardziej wybredne.
U mnie było dokładnie to samo!!! Identycznie! Uznałam, że puszczą mnie z torbami, bo prawie pół karmy nasypanej do miski trafiało to kosza, więc przestawiłam je na CC. Nie były zadowolone, najpierw mieszałam im z CC+CN i zostawiałam dopóki wszystko nie zniknęło...oczywiście co lepsze z CN wybierały najpierw. :lol:
"Wzięłam je głodem" i kiedy dostawały samo CC po 2 dniach trzaskania miskami i zapychania się sianem stwierdziły, że zjedzą.
A ja jestem pod wrażeniem na ile czasu wystarcza pełne opakowanie karmy :szczerbaty:
Zmieszałam karmę twoim sposobem i działa :jupi: . Karma znika z miseczki, a świnki bardzo polubiły CC. Powoli zmieniam proporcje i daję coraz mniej CN a więcej CC.
Awatar użytkownika
Francesco
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2016, 21:46
Miejscowość: Katowice
Kontakt:

Re: Suchy pokarm

Post autor: Francesco »

Witajcie :) Z Michaliną mamy za sobą VL Nature oraz VL Complete. Ostatnio zmieniłem karmę na CUNIPIC Alfa Pro... Jeśli chodzi o znikalność karm to najsłabiej wypadła VL Nature...
Cunipic Alfa Pro kupiłem eksperymentalnie. Michalina zjada wszystko :)
:świnka1: Michalina - 11.10.2016 :świnka2:
swinkalusia

Re: Suchy pokarm

Post autor: swinkalusia »

Karmił ktoś prośki Vitakraft Emotion Pure Nature Herbal? Poniżej skład z Hipcia:

Skład: produkty pochodzenia roślinnego (syszona trawa 32,5%, tymotka 8%), warzywa (14,94%), suszona pietruszka (3,3%), owoce, suszone liście pokrzywy (2,1%), inulina (2,1%), czerwony chaber bławatek, glony, minerały, suszony tymianek (1%), ekstrakty roślinne z Yucca shidigera, oleje i tłuszcze.

Składniki analityczne: włókno surowe 20%, DHA 0,06%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”