Preparaty witaminowe - które podać?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Moreni

Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: Moreni »

Nie wiedziałam, czy temat bardziej pasuje tu, czy o Chorób i problemów. Dałam tu, bo chyba jednak więcej osób zagląda. Jeśli jednak powinien być tam, to niech Moderacja przeniesie.

Otóż Momo była dziś u weta. Wykrył był on delikatne szmery w zastawce płucnej. Na chwilę obecną diagnoza to niedokrwistość, zalecenie - dowitaminizować świnkę. Tylko że nie wiem, czym właściwie. Czy ktoś jest w stanie polecić jakieś dobre suplementy dla świnek, ze szczególnym uwzględnieniem żelaza?
ilona__wwy

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: ilona__wwy »

Hemovet bralismy jak bylo za malo czerwonych krwinek. U ludzi zaleca sie buraka ale u prosiakow to nie za czesto. Sa preparaty witaminowe dla gryzoni np verse laga z dodatkiem wit c. U weta tez cos jest kiedys moj prosiak dostawal jakies witaminy ale nie pamietam co to bylo.
Moreni

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: Moreni »

Czy świnkom można podawać ten Hemovet dla psów, czy jest jakiś specjalny dla gryzoni? A jeśli ten dla psów, to jak dawkować?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: kimera »

W Hemovecie nie ma niczego, czego nie można podawać świnkom. Jedynym problemem jest fakt, że jedna tabletka przeznaczona jest na 10 kg wagi ciała zwierzęcia.
Rukola

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: Rukola »

Jak to się stało że weterynarz kazał "dowitaminizować" świnkę a nie powiedział jak?
Moreni

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: Moreni »

kimera pisze:W Hemovecie nie ma niczego, czego nie można podawać świnkom. Jedynym problemem jest fakt, że jedna tabletka przeznaczona jest na 10 kg wagi ciała zwierzęcia.
Czyli trzeba będzie zastosować starą dobrą metodę rozpuszczenia tabletki w 10ml wody i podawania po jednym...
Rukola pisze:Jak to się stało że weterynarz kazał "dowitaminizować" świnkę a nie powiedział jak?
Nie mam pojęcia, nie było mnie przy tym. Pewnie Luby nie dopytał albo wet nie znalazł niczego w swoich podręcznych wykazach leków...
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Preparaty witaminowe - które podać?

Post autor: kimera »

Albo pokruszenia tabletki i podzielenia proszku na 10 części.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”