Choroba nerek u świnki

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
TaigaAisaka
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:32
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Choroba nerek u świnki

Post autor: TaigaAisaka »

Witam serdecznie. Nie sądziłam, że moja przygoda z forum zacznie się właśnie od tego wątku...niestety :(. Niedawno byłam ze swoim prosiątkiem u weterynarza. Pobraliśmy krew, bo chłopak strasznie schudł (pomimo jedzenia) i miał blade błony śluzowe. Okazało się, że ma chore nerki i anemię. Na dokładną konsultację wyników jesteśmy dopiero umówieni przez co nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć jak źle może być, w internecie nie mogę znaleźć wzmianki o tym, a już śniło mi się to po nocy z tej niepewności i nie dało się wyspać. Mam Cezarego od niedawna i nie chciałabym Go stracić tak szybko. Dodam, że już jest starszą świnką, więc biorąc Go do siebie, by już nie wędrował z rąk do rąk byłam świadoma tego, że będzie chorował ;(

Może któraś z Waszych świnek miała podobny problem i możecie coś powiedzieć na ten temat, jak wygląda leczenie, żywienie itp..
Proszę o informacje i z góry dziękuję.
Tu-Tu

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: Tu-Tu »

Bardzo ważne jest dawanie karm bez soli i nie za dużo wapnia,bo to szkodzi nerkom i tworzy kamienie.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: kimera »

Sprawdź powyżej, w dziale Układ moczowo-płciowy. Tam są opisane doświadczenia innych osób ze świnkami chorującymi na nerki lub kamicę moczową.
TaigaAisaka
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:32
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: TaigaAisaka »

Ok. Dziękuję bardzo ze informacje :). Zależy Mi na tym, żeby się na maxa przygotować, aby świnka miała jak najlepsze warunki do życia a wypowiedzi osób, których świnki mają również takie problemy, będą bardzo pomocne. Z pewnością zajrzę do tego wątku :please:
TaigaAisaka
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:32
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: TaigaAisaka »

Byliśmy kilka dni temu z Cezarym na konsultacji wyników i wprowadzeniu leczenia. Niestety, weterynarz nie rokował zbyt dobrze :(. Dodatkowo mały schudł od czasu pobrania krwi. Mimo wszystko postanowiliśmy jeszcze powalczyć. Świniorek dostał leki moczopędne i tabletki na pozbycie się anemii, które codziennie musi przyjmować, dodatkowo postanowiłam zmienić karmę na tą, którą zalecił Mi inny weterynarz dla świnek z problemami nerkowymi i oczywiście pilnuję by miał stały dostęp również do mokrego pożywienia. Na lekach siedzimy od 4 dni i muszę przyznać, że kilka gramów nam przybyło, oraz prosiaczek stał się żywszy. Bardzo Mnie to cieszy, mam nadzieję, że uda się nam jakoś opanować paskudne chorubsko :). Jeszcze będzie trzeba zrobić USG nerek, a jak skończą się leki to biegiem na ponowną kontrolę.
Olka

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: Olka »

Trzymam kciuki za prosiaczka :fingerscrossed: :fingerscrossed:
Mój niestety przegrał walkę :cry:
Tu-Tu

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: Tu-Tu »

Trzymam :fingerscrossed: :fingerscrossed:
swinkamorskaComPL

Re: Choroba nerek u świnki

Post autor: swinkamorskaComPL »

Biedny prosiaczek też trzymam mocno :fingerscrossed:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”