Jakie polecacie sianko?

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

20roks03

Jakie polecacie sianko?

Post autor: 20roks03 »

Hej :lol: od pewnego czasu zastanawiam się jakiej firmy sianko wybrać dla mojej świnki :idontknow: Chciałabym więc was zapytać, jakiej firmy sianko podajecie swoim podopiecznym? Słyszałam dużo o tym z Versele Laga, Zuzala, Herbal Pets, Beaphar Care, miał ktoś może z nimi styczność, jakieś opinie? :?: Z góry dziękuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: pucka69 »

Ja kupuję węgrowskie
Obrazek
Eris

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: Eris »

Próbowaliśmy sianka wielu producentów i moim chłopcom również najlepiej smakuje węgrowskie delikatne z miętą lub ziołami.
Awatar użytkownika
Marikaaa
Posty: 424
Rejestracja: 14 lut 2015, 19:04
Miejscowość: Piaseczno/W-wa
Kontakt:

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: Marikaaa »

pucka69 pisze:Ja kupuję węgrowskie
My też wsuwamy Węgrowskie, na zmianę z Jaśkowym dla urozmaicenia.
Teraz: Florek od 22.07.2015 + Zdzisio od 22.10.2018
Nasz wątek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5805 :)
Dawniej: Czarnulka, Mała, Naleśnik, Nicek, Orzeszek, Wicherek
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Kupuję tylko siano od pana Roberta. Chomiki i świnki bardzo za nim przepadają :)
Obrazek
Tu-Tu

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: Tu-Tu »

Kupuje sianko od p.Roberta i takie z marchewką.Świnią smakuje,także polecam :)
andrelka1

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: andrelka1 »

A to siano węgrowskie to ma długie grube pędy czy takie cieniutkie?
Kyouko

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: Kyouko »

Chciałabym się przyłączyć do pytania, bo co nie wypróbowałam to każde jest słabe i ma twarde źdźbła.
No i nie jest zielone, tylko bardziej żółte.
No może poza Bunny FreshGrass Hay, bo tu muszę przyznać, że jest bardzo fajne: zielone, pachnące i miękkie. Takie jakie powinno wg. mnie być. Trochę może za krótkie źdźbła, bo wylatują z paśnika, ale to nie jest duży problem. Za to cena przeraża, bo prawie 15zł.

Wypróbowałam już:
- Herbal Pets - twarde, żółte, nijakie, świnki nie chciały tknąć nawet
- węgrowskie (te z opakowaniem królików) - ciut lepiej, ale w zasadzie to samo
- Lili Farm - było bardziej zielone, mniej twardych części, ale i tak niezachęcające wg. świnek
- Zuzala - ziołowe niezbyt, melisowe było pachnące, dość miękkie - ale tylko za pierwszym kupnem, potem zaczęło dochodzić błoto i twarde źdźbła
- Versele Lage - też mnie zawiodło. Jak sięgam ręką to mnie kłuje po dłoni, jedzą trochę, ale jak daję VL to nie ma zainteresowania, jak dodam wyżej Bunny to zaraz lecą i wybierają z góry.


Dlatego dołączam się do pytania, bo Bunny jest świetne, ale ta cena trochę przeraża...

Natural-Vit na zdjęciach prezentuje się całkiem ładnie, ale wiadomo, że zdjęcia co innego - rzeczywistość co innego.

I gdzie dorwać sianko od pana Roberta? Musiałam chyba przegapić krótki moment, kiedy było sprzedawane, bo co nie wejdę, to nie ma :(

:sos:
lubię

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: lubię »

A gdzie kupujesz siano? Bo ja miałam VL i poza tym, że drogie i monotonne, to było OK, miękkie, zielone. Węgrowskiego dostałam kilka paczek, każde było inne, jedne bardziej twarde, inne mięciutkie - różne, zależy od pory zbioru, ale wszystkie zielone i świeże. Zuzala też spoko i też bywa różne, zależy kiedy się zbiera. Lili nie znam. Może tam gdzie kupujesz nie potrafią przechować siana? :think:
Siano się zmienia w sezonie, każdy pokos jest trochę inny, podobnie jak różne gatunki traw różnią się od siebie. Np. jeśli kupisz zachwalaną i polecaną dla gryzoni tymotkę od pana Roberta, to dostaniesz wór świeżego, jasnozielonego i bardzo twardego siana - bo tymotka tak ma, kiedyś nawet pan Robert pisał o co chodzi. Więc każde siano mające duży udział tymotki, powinno być raczej twarde. Inne gatunki twardnieją pod koniec sezonu, więc późne pokosy mogą być twardsze. Ja osobiście lubię siano mocno zróżnicowane, w którym poza trawami znajduje się też sporo innych roślin (których liście niestety łatwo się kruszą i to oznacza też sporo miału na dnie worka), bo wtedy prosiaki samym sianem zaspokajają mnóstwo potrzeb żywieniowych.
Do pana Roberta trzeba napisać pw lub mail, tutaj masz więcej szczegółów: https://www.facebook.com/mazurskiesianko/
loriain

Re: Jakie polecacie sianko?

Post autor: loriain »

Ja kupuje Vitakraft z serii Vita Verde i jest ok. Są różne rodzaje z mniszkiem, z różą, z pokrzywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”