Polska przyroda

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: porcella »

Piękna jesień! Sadziłam dzisiaj tulipany (wiem, że późno, ale lepiej późno, niż wcale), agrest, poziomki, przesadzałam floksy. Narobiłam się jak koń pod górę, ale taka piękna pogoda, że aż się chciało tym szpadlem machać...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: martuś »

Pogoda fantastyczna. Tylko jak na październik to jednak trochę za ciepło :idontknow:

Tak na szybko z okna ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Dropsio

Re: Polska przyroda

Post autor: Dropsio »

Dobra, żeby nie było że nic nie robię - wciąż żyję i dalej uganiam się za ptaszkami.
Faktem jest, że pół sierpnia i większość weekendów września i października udało mi się spędzić na Buce - obozie obrączkarskim, stąd ponad 2,5 miesięczna przerwa w robieniu fotek. Z samej Buki też coś wrzucę potem, 99% zdjęć robione telefonem, tylko uszatke udało mi się cyknac aparatem, ale widać mniej więcej o co chodzi :p Łapały się sikory (bogatki, modraszki, ubogie, czarnogłówki), piecuszki, pierwiosnki, rudziki, muchołówki żałobne, trznadle, strzyżyki, mysikróliki, raniuszki, ziomorodki, jery, kszyki, uszatki, krogulce, kosy, śpiewaki, dzięcioły duże, dzięciołek, dzięcioł zielony i czarny, bekasik i wiele, wiele innych (co z resztą można zobaczyć na stronie Buki na fejsbuku albo blogu Grupy Obrączkarskiej ODRA). Jeśli ktoś ma jakiś obóz w pobliżu i ma trochę chęci żeby zrobić coś fajnego - serdecznie polecam, możliwość obejrzenia ptaków jest bezcenna, uczestniczenie w życiu obozowym jest super a ludzie których się poznaje są niesamowici. Po zwinięciu obozu zapanowała w moim sercu pustka :p

Hostingi mi świrują i na razie nie mam czasu żeby się z nimi bawić, zdjęcia wstawię później :/ Z resztą nie pojawi się na razie raczej nic nowego niż na moim fejsbuku bo nie wyrabiam z obróbką, więc kto ma mnie w znajomych ten raczej nie zobaczy nic nowego :(

E: jakby ktoś chciał, bo z moim tempem fotki pojawia się tu za pół roku :roll: - link do fb https://www.facebook.com/gosia.sykala
Dropsio

Re: Polska przyroda

Post autor: Dropsio »

Dobra, jedziemy z tym - jakość fejsbukowa ale dalej nie umiem znaleźć dobrego hostingu (ktoś coś?) :P

Z Bukówki - uszatka
Obrazek

Żurawie
Obrazek

Piskliwiec
Obrazek

Samotnik
Obrazek

Biegus rdzawy
Obrazek

Rzekotka drzewna
Obrazek

Sieweczka obrożna
Obrazek

Alpinek
Obrazek

Rybitwy rzeczne
Obrazek

Czaple
Obrazek

Obrazek

Wąsatka
Obrazek

Śnieguła - ptak którego można spotkać w miesiącach okołozimowych głównie na wybrzeżu, dlatego też fotki które migały mi na różnych stronach zrobione nad Bałtykiem tylko podnosiły mi ciśnienie. Bo kurde, jaka jest szansa że dorwę tego ptaka na Dolnym Śląsku i jeszcze zrobię mu znośne zdjęcie?
Wczoraj szliśmy z tatą brzegiem żwirowni, mieliśmy już wracać do domu... I wtedy spod nóg z kępy trawy zerwał się ptak - rzut oka na rozłożone w locie skrzydła wystarczył żeby adrenalina skoczyła mi do poziomu osoby skaczącej z bungee. Potoku słów które wyrzuciliśmy z siebie z radości i wściekłości jednocześnie nie będę cytować, bo nie wypada :P Naiwnie postanowiliśmy położyć się i poczekać, bo "może wróci"... I wróciła ;)
Obrazek

Zimek
Obrazek

Jak obrobię coś nowego to podrzucę... czyli widzimy się za rok :lol:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: porcella »

Godna następczyni Puchalskiego :-) Wiem, że teraz macie łatwiej z tymi aparatami itp, ale oko i talent nie zależą od aparatu.:shakehands:
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: urszula1108 »

Piękne zdjęcia :love:
A co do hostingu - zdjęcia Google? 15GB za free w oryginalnej wielkości, a później się coś płaci, ale nie wiem ile. Jakość Twoich zdjęć na telefonie jest super :love:
Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Posty: 2855
Rejestracja: 05 gru 2014, 13:10
Miejscowość: Lublin
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: Beatrice »

Ludzie, co ja tu widzę!? Jesteście obledni! Genialne! A ja nawet bylejakiego sama umieścić nie umiem... Mogę tylko podziwiać. Co też robię!
Ula! A gdzie Twoje szklarsko - porębskie cudnosci!?
Moje świnki - Belinda i Pernilla :
Obrazek
oraz mopsik Bella
Pamięci ukochanego Icunia i poprzedzającej go Wielkiej Czwórki...
Awatar użytkownika
urszula1108
Posty: 3209
Rejestracja: 16 maja 2014, 18:01
Miejscowość: Nadolice Wlk/Wrocław
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: urszula1108 »

Beatrice pisze:Ludzie, co ja tu widzę!? Jesteście obledni! Genialne! A ja nawet bylejakiego sama umieścić nie umiem... Mogę tylko podziwiać. Co też robię!
Ula! A gdzie Twoje szklarsko - porębskie cudnosci!?
Widziałaś na Facebooku, zresztą gdzież im do Dropsiowych fotek.
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: martuś »

Ula moje zdjęcia też się chowają przy Dropsiowych fotach ale co tam :meeting:
Chyba kwiczoł? :think:
Obrazek

Obrazek

Księżyc
Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Polska przyroda

Post autor: martuś »

Zrobiło się zimno i zaczęły zlatywać się różne ptaszki więc od dzisiaj stoi już karmnik.
Kwiczoł zajada jarzębinę
Obrazek

Obrazek

Kawki przyleciały na słoninę
Obrazek

Obrazek

Była też taka ładna z kilkoma białymi piórkami
Obrazek

Pan kos
Obrazek

Pani kos
Obrazek

I sikorki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”