Ulrik, Emet, Tokaj- w DS___ Senior Nuri-> ad.wirt.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7853
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Ulrik, Emet, Tokaj- w DS___ Senior Nuri-> ad.wirt.

Post autor: silje »

* Imię świnki- Nuri
* Wiek świnki- ur. ok 10.04.2016
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 2785
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji wirtualnej viewtopic.php?t=13057

Nuri jest już wiekową świnką. Miał już swój dom, jednak z powodów rodzinnych po 6 latach znowu wrócił pod moją opiekę (IV.202).
Ze względu na wiek i charakter świnki- adopcja możliwa jedynie w okolicy. Świnek jest w dość dobrej kondycji, nie wygląda na swoje lata. Nie jest agresywny w stosunku do innych samców, ale raczej wykazuje chęci bycia szefem. Ze spokojną świnką mógłby się dogadać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Starsze zdjęcie:
Obrazek


Poniższa część wątku jest już mocno archiwalna.
________________________________________________
_____________________________________________
___________________________________
__________________________
________________




Aktualizacja 18.01.2017:
Wątek początkowo dotyczył Emeta i Ulrika, którzy wrócili z adopcji. Nie stanowili jednak dobranego duetu- dlatego postanowiłam ich rozdzielić- Emet już jest w DS, natomiast Ulrik ma nowego kolegę Nuriego i domu szukają razem:


Ulrik i Nuri - do adopcji razem :meeting:
Stan adopcji- DS u p.Izy, Elbląg

Obrazek

* Imię świnki- Ulrik
* Wiek świnki- ok. 1,5 roku (na 18.01. 2017)
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 2602
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji z Nurim
* Charakter- dość płochliwy, ale na rękach grzeczny
Ulrik
Obrazek

* Miejscowość, w której przebywają zwierzęta,oraz u kogo- Sztum, silje
* Informacje dot. diety- Cavia Nature, trawa, siano i zioła, ogórek, jabłko, marchew, burak, seler itd.
* Kontakt do osoby, u której przebywa zwierzę- PW na forum, lub mail silje_xx@wp.pl
* Informację o tym, kto wydał zgodę na założenie wątku- ja
______________________________________________________________________




Archiwum wątku:


Ponownie do adopcji trafiają Emet i Ulrik (ich historia poniżej)- jednak tym razem szukają domu osobno.


Obrazek

* Imię świnki- Emet
* Wiek świnki- 1,5 roku (na 23.04.2016)
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 1750
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji do innego samca lub wysterylizowanej samiczki
* Stan adopcji- DS Bjetris - Sopot
* Charakter- oswojony, spokojny, bardzo przyjazny dla ludzi, dla innych świnek- dominujący.
Obrazek
Obrazek
Ed.2.07
Emet do adopcji z nowym kolegą Tokajem:

Obrazek
Obrazek
* Imię świnki- Tokaj
* Wiek świnki- ok.4 tyg (na 2. lipca)
* Płeć - samiec
* Numer adopcyjny - 2842
* Informacje dot. adopcji zwierzęcia - do adopcji do innego samca lub wysterylizowanej samiczki
* Stan adopcji - DS u p.Gabrieli, Białystok
Obrazek



__________________________________
________________________________________________________________


Historia świnek:
Emet i Ulrik mieli już swój dom.. Niestety z powodów rodzinnych ich DS zadecydował, że musi oddać chłopaków- komuś, kto bedzie mógł im poświęcić tyle czasu, ile potrzebują..
Emet- wyadoptowany w grudniu 2014r- pojechał do Londynu, bo tam mieszkała jego nowa Rodzina i nowy kolega -Stefan. Kilka miesięcy temu wrócił do Polski, a po jakimś czasie Stefan odszedł. Nowym kolegą Emeta został bardzo do Stefana z urody podobny- Ulrik. Chłopaki znają się od miesiąca z kawałkiem i podobno ładnie dogadują.
Niestety- od czasu kiedy ponownie znaleźli się u mnie na DT i mam możliwość obserwowania ich wzajemnych relacji- widzę, że wiecznie się kłócą. Najpierw prowodyrem był Emet, a od trzech dni awantury wszczyna Ulrik. Nawet wylądowali na jedną noc w osobnych klatkach, bo nie dawali mi spać i bałam się, że się autentycznie pogryzą. Nie wiem- być może ustalają szefa w nowej klatce, a być może zapach innych świnek działa na nich wkurzająco.
W każdym razie chłopaki są w fazie tolerowania się- możliwe, że to się w ciągu kilku dni zmieni- zobaczymy. Teraz jeden leży na hamaku, drugi pod- i jest zupełnie spokojnie. Potrafią razem jeść- ramię w ramię oraz blisko siebie spać- jak najlepsi kumple.. a potem nagle nerwy, nie wiadomo skąd.
Mam nadzieję, że się uspokoją i razem znajdą super domek. Dam im jeszcze czas na dotarcie się- myślę, że w ciągu dwóch tygodni sytuacja się wyklaruje.
Świnki są oswojone- zwłaszcza Emet pięknie potrafi leżeć w zgięciu łokcia- dziś obejrzeliśmy razem pół filmu, a on tylko zmieniał boczki:)
Ulrik jest nieco bardziej płochliwy, ale na pewno już nie dziki- myślę, że niedługo będzie świnką naleśnikującą.
Poprzednie wątki świnek:
Emet- http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =62&t=3787
Ulrik- http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =62&t=5984


Edit 25.04
Emet i Ulrik do adopcji jednak osobno. Przyjechali do mnie razem, jednak przez dwa tygodnie w ich klatce panowała napięta, nerwowa atmosfera, która w końcu stała sie nie do wytrzymania :roll: . Po zrobieniu bilansu zysków i strat postanowiłam ich rozdzielić- dla ich dobra. Myślę, że z innymi kolegami będą po prostu szczęśliwsi.


Adopcja na zasadach Stowarzyszenia- obowiązuje wizyta przedadopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej (http://forum.swinkimorskie.eu/pliki/umo ... na2013.doc)
Dla świnek staram się wybierać jak najlepsze domki- spokojne, odpowiedzialne, zapewniające przestronną klatkę (co najmniej 100cm długości), karmę wysokiej jakości oraz odpowiednią opiekę weterynaryjną.

W trosce o dobro zwierzaków- nie wysyłam świnek w dalekie trasy, chyba, że ich opiekun sam po nie przyjedzie:).
Proszę zapoznać się z http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=88 i http://forum.swinkimorskie.eu/SPSM/inde ... &Itemid=83
Ostatnio zmieniony 27 sie 2016, 14:32 przez silje, łącznie zmieniany 16 razy.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Carmelisa

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu [Sztum]

Post autor: Carmelisa »

Jeny... Emet wygląda jak jakiś niedaleki krewny moich panienek :shock:
Kciuki dla chłopaków, by przestali się kłócić, bo to bardzo nieładnie i jeszcze większe za nowy domek :fingerscrossed:
Pantee

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu [Sztum]

Post autor: Pantee »

Silje, dlaczego do cb zawsze takie piękności trafiają?! :szczerbaty:
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7853
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu [Sztum]

Post autor: silje »

A nie wiem dlaczego ;)
Piękności jednak bez przerwy się kłócą - obaj mają na sobie sporo śladów po zębach. Teraz dla odmiany prowodyrem jest Ulrik.
Tak, że chłopaki do adopcji pójdą raczej osobno.
Ed
Jak tylko wyjęłam Ulrika na dłuższe głaskanie- Emet od razu rozłożył się wygodnie na Hamaku, czego wcześniej nie robił. To właśnie skłoniło mnie do rozdzielenia ich. Zobaczę co dalej.
Na razie siedzą w osobnych klatkach, ale.. piłują do siebie pręty. Hm..
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
pelowata

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu [Sztum]

Post autor: pelowata »

Moje kochne :sadness: tęsknie
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7853
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu- osobno [Sztum]

Post autor: silje »

Chłopaki do adopcji jednak osobno- dziś próbowałam ich na nowo połączyć, ale moim zdaniem- bez szans. Atakowali się przy każdej możliwej okazji, doskakiwali do siebie dosłownie w powietrzu. Możliwe, że obecność innych świnek ich poróżniła.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7853
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu- osobno [Sztum]

Post autor: silje »

Właśnie łączę Emeta z nowym kolegą- Kolem z tego wątku http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... &hilit=Kol
Siedzą na tymczasowym "wybiegu" w kuchni już ze cztery godziny i jest całkiem nieźle. Ciekawe, jak będzie w klatce.

Ed. wieczorem.
Jest chyba super. Siedzą sobie razem w klatce ( tzn jeden leży, drugi je). Oby tak dalej :) .
Teraz dla Ulrika trzeba kumpla dobrać.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
swissi
Posty: 766
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:39
Miejscowość: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu- osobno [Sztum]

Post autor: swissi »

oo super Kol tez ma towarzystwo sam z wątku został ... a może Geir dla Ulrika :)
Kraska (ze mną od 06.02.2016) :love: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5913
MELCIA [*] 21.12.2015 EMIL [*] 19.04.2012 ZWINKA [*] 28.05.2019 [/size]
Awatar użytkownika
silje
Moderator globalny
Posty: 7853
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:24
Miejscowość: Sztum/Czernin
Lokalizacja: woj. pomorskie
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu- osobno [Sztum]

Post autor: silje »

A żebyś wiedziała, że właśnie planuję Ulrika z Geirem zapoznać :). Na razie gadają przez kratki i próbują się przegryźć do siebie.
Moje kochane świnki (po)morskie: Bronek, Finka i Dorjan + 9 w DT
Awatar użytkownika
swissi
Posty: 766
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:39
Miejscowość: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Emet i Ulrik- ponownie szukają domu- osobno [Sztum]

Post autor: swissi »

O geir młodziutki to może się pod porządkuje starszemu koledze.
Kraska (ze mną od 06.02.2016) :love: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5913
MELCIA [*] 21.12.2015 EMIL [*] 19.04.2012 ZWINKA [*] 28.05.2019 [/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”