Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Oliwka2007

Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Oliwka2007 »

Witam 1 marca nasza świnka rozetka urodziła dziecko i teraz niewiem co mam zrobić czy zostawić je razem czy rozdzielić dodam że mała to raczej samiec pomóżcie. A i kupiłem już nasza świnka z prezentem (była w ciazy)
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13491
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: pucka69 »

trzeba potwierdzic plec i jesli to samiec trzeba juz rozdzielic
Obrazek
lubię

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: lubię »

Tylko na rozpoznanie płci pojedź do dobrego weta od gryzoni, bo u takich maluchów to wcale nie takie proste i z okazji jego braku doświadczenia możesz mieć kolejną wpadkę.
Joanna91

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Joanna91 »

Cześć :) Kiedy można rozdzielić dzieci od mamy? Zależy to bardziej od ich wagi czy wieku? Czy może od zachowania? Z góry dzięki za odpowiedź.
Anulka1602

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Anulka1602 »

Maluchy muszą mieć tzw.bezpieczną wagę czyli 300gram. Ale samce oddzielamy od mamy przed 4tygodniem. Ja oddzieliłam samczyka od mamy jak miał 24 dni bo już za bardzo interesował się mamą i siostrami.
Joanna91

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Joanna91 »

Wielkie dzięki za odpowiedź. Moje mają ponad 200g i niecałe 3 tygodnie, ale od 3 dni zaczynają wydawać dźwięki jak dorosłe samce dlatego pytałam czy może jakoś wcześniej ich od mamy i siostry nie zabrać. Pozdrawiam :)
Anulka1602

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Anulka1602 »

A jesteś pewna płci maluchów na 100procent???
Joanna91

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Joanna91 »

Dziś jedziemy do weta potwierdzić :)
Joanna91

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Joanna91 »

Płeć potwierdzona. 3 chłopców i jedna dziewczynka. Wydaję mi się, że lepiej je rozdzielić już, bo pogryzły sutki mamusi do krwi :( Do tego jeszcze te podejrzane dźwięki i kłótnie. Chyba bezpieczniej je już odstawić prawda? Wszystkie samodzielnie jedzą oczywiście i przybierają na wadze. Chłopcy ważą od 200 do 210 gramów (urodzone 24-go stycznia).
Anulka1602

Re: Czy rozdzielić matkę z dzieckiem

Post autor: Anulka1602 »

Jaką maluchy miały wagę urodzeniową???
Pytam bo gdy ja oddzielałam samczyka od mamy to on ważył 290g. I teraz wychodzi na to że albo ja miałam kluchy albo twoje mało ważą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”