Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Moderator: Dzima

Tosia0424

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: Tosia0424 »

Jestem z Torunia.

Wentylatora nie mam, zaraz przygotuję kąpiel. Świnka wstała i je, więc mam nadzieję, że tragedii nie ma z nią...
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: porcella »

Toruń na księżycu jest? ;)
Trzymam kciuki, nie lekcewaz tego. Czy ma gorące uszy? Gorączkę najłatwiej poznac po uszach.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Tosia0424

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: Tosia0424 »

Gdybym to lekceważła to zamiast szukać informacji w internecie jak pomóc śwince poszłabym spać. Matwie się. Na szczeście nie ma gorących uszu.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: joanna ch »

kurczę, świnie po takich podróżach w upały niestety umierają... wczoraj jedna padła przy krótkiej podróży na terenie jednego miasta a co dopiero tyle godzin... jeżeli się da to spróbuj z nią podróżować późno lub bardzo wcześnie rano...
Tosia0424

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: Tosia0424 »

Nia miałam wyboru. Gdybym miała to jechałabym wcześnie rano. Już biega po klatce, więc chyba już dochodzi do siebie.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: porcella »

Tosia0424 pisze:Gdybym to lekceważła to zamiast szukać informacji w internecie jak pomóc śwince poszłabym spać. Matwie się. Na szczeście nie ma gorących uszu.
No to dobrze :ok:
Pisząc "nie lekceważ" mialam na myśli, żebys zwracała uwagę równiez jutro, jak się świnka zachowuje. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Swoją drogą - namów ją do picia, albo jedzenia czegoś soczystego, a w razie czego zawsze warto miec w domu strzykawke bez igły do podania leku, albo pojenia w razie potrzeby.

Powodzenia!
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Tosia0424

Re: Wysoka temperatura latem - jak pomóc świnkom?

Post autor: Tosia0424 »

W koncu ruszyła ogórka.

Dziękuję :)
rab667

Wysoka temperatura - jak pomóc w lato prosiakom?

Post autor: rab667 »

Hej z miejsca powiem,że nie widziałam nigdzie takiego tematu. Jeśli wrzuciłam do złego folderu to proszę o przeniesienie.

Od jakiegoś czasu mam 2 prosiaki w domu i szukam porady w jaki sposób złagodzić u nich przykre skutki upałów.Jaka temperatura jest- każdy czuje...
Mam rozetkę i peruwiankę - ona najgorszej znosi upał, dodatkowo prawdopodobnie jest w ciąży...Widać,że jest im ciepło a ja nie chcę im przez moją pomoc zrobić krzywdy.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na takie upały?
Alex

Re: Wysoka temperatura - jak pomóc w lato prosiakom?

Post autor: Alex »

Ja wlewam do dwoch butelek plastikowych zimna wode i zamrazam. Jedna zamrozona wkladam do klatki. Jesli sie ta z klatki rozmrozi wyciagam druga i wkladam do klatki a ta pierwsza spowrotem do zamrazarki. Zapraszam na moj watek (Jula & Wiki♡) dzisiaj wstawilem fotke jak Wiki sie wyleguje przy butelce ;)
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wysoka temperatura - jak pomóc w lato prosiakom?

Post autor: martuś »

Tutaj jest dużo porad http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=89&t=610 Miłej lektury ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”