Co to za dźwięk? ( Filmik)

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: Bulletproof »

Raz na jakiś czas, wieczorami dziewczynki zaczynają tak jakby śpiewać, co oznacza taki dźwięk?
:think:

https://www.youtube.com/watch?v=Dg88b0F ... e=youtu.be
Raftylka

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: Raftylka »

Cwierkqja! Moja Pilafia ćwierka o 2ej , 5ej w nocy.. Spac nie daje:D
lubię

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: lubię »

Diabli wiedzą, co on oznacza. Tzn. występuje rzadko, bo tylko niektóre świnki ćwierkają, i w tak różnych sytuacjach, że trudno go zinterpretować stanowczo i jednoznacznie. Z moich obserwacji wynika, że śpiewają znające się, ale rozdzielone świnki, kiedy widzą/słyszą w okolicy członków stada i nie mogą do nich dotrzeć. Częściej samce do samic niż odwrotnie (ale też się zdarza). Z drugiej strony, wśród tych ćwierkających była i taka, która ewidentnie ćwierkała z radości, w zabawie, ale też nie każdej. Mam też delikwenta, który od czasu do czasu ćwierka na mnie, jak słyszy, że kroję coś w kuchni... :twisted:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: kimera »

Najczęściej ćwierkają świnki, które mają jakiś powód do smutku, ale jest to odgłos wydawany tak niekonsekwentnie, że dotychczas nie wiadomo, co na pewno oznacza.
Raftylka

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: Raftylka »

Smutne.. O! No to moja musi byc naprawde smutna skoro ćwierka kazdej nocy :(
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: Bulletproof »

kimera pisze:Najczęściej ćwierkają świnki, które mają jakiś powód do smutku, ale jest to odgłos wydawany tak niekonsekwentnie, że dotychczas nie wiadomo, co na pewno oznacza.
Ja też słyszę to rzadko, raz na pół roku i zawsze już wieczorem, albo w nocy. Nie są rozdzielone, siedzą obok siebie na półce i tak sobie śpiewają.. ;) Zastanawia mnie to mocno
meiss

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: meiss »

Jak ostatnio Zosia zaczęła cwierkać o 3ciej w nocy to się wystraszyłam... że może jakieś duchy ją odwiedzają. ..
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23057
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: porcella »

Ktoras z Gracji cwierkala. Oczywiscie nie wiem, ktora. I nawet nie w nocy. Jak sie juz przyzwyczaisz, to fajny dzwiek, ale w nocy zwykle stawia na nogi.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
meiss

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: meiss »

Bardzo stawia na nogi... Przyglądałam sie jak Zosia ćwierka i nim wydobędzie z pysia ćwierknięcie to wygląda i brzmi jakby się krztusiła, napina brzuch i tak się dziwnie rusza...
Olivianna

Re: Co to za dźwięk? ( Filmik)

Post autor: Olivianna »

Moje świnki, które odeszły ćwierkały co noc. Dzięk mnie dobijał, bo nie lubię za bardzo ptaków.
Jak do nich podchodziłam to Colima milkła, a Askja nawet się nie peszyła. Wyglądało to tak, jakby rozmawiały ze sobą, albo sobie śpiewały.
Jak im mówiłam by się uciszyły, bo jest noc, to dalej sobie cwierkały, jak podchodziłam to na chwilkę był spokój.
I nigdy nie przypuszczałam, że to jest tak rzadko spotykane, bo ja to miałam na co dzień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”