Trawnik w lutym :D

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Trawnik w lutym :D

Post autor: Bulletproof »

W związku z tym, że nie mam ogródka, ani możliwości zerwania o tej porze roki świeżej, zielonej trawki, postanowiłam posadzić swoją własną :lol:
Nigdy wcześniej nie siałam niczego podobnego, ale okazało się, że jest to banalnie proste i zdumiewająco szybkie :shock:

Wierzę, że każdy z nas ma gdzieś w pobliżu stajnię, wystarczy podejść i poprosić czy można by wziąć garść owsa. Jasne, możemy też kupić, ale to jest prostsze rozwiązanie niż kupowanie 50 kilowego worka.

Ja użyłam do tego starą kuwetę od klatki dla chomika ( 60cmx30cm). Nic skomplikowanego nie trzeba robić:
- wysypać kilka centymetrów ziemi do kwiatów na spód
- rozsypać nasionka na całej powierzchni, byle nie za gęsto
- troszeczkę przykryć nasionka, ale nie muszę być całkowicie pod ziemią
-podlać
- ustawić przy oknie, najlepiej nad ciepłym kaloryferem

Ja podlewałam raz dziennie, zasiałam 9 lutego, a takie są moje wyniki na dziś:

Obrazek Obrazek Obrazek

Co jak co, ale ja się nie spodziewałam takich efektów w tak krótkim czasie :jupi:

Polecam wszystkim, co to nie mają jak zieleninki podać w zimę prosiaczkom!
Pani Świnkowa1

Re: Trawnik w lutym :D

Post autor: Pani Świnkowa1 »

U mnie to dobry pomysł szczególnie że mam ogródek tylko obok ulicy. Chyba kiedyś miałam coś podobnego, więc dlaczego nie zrobić tego jeszcze raz? :) Może wyślę zdj. z efektami. (Jak się uda.)
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Trawnik w lutym :D

Post autor: Bulletproof »

Pani Świnkowa1 pisze:U mnie to dobry pomysł szczególnie że mam ogródek tylko obok ulicy.
Właśnie z tego powodu wpadłam na ten pomysł ;) Niestety mieszkam w bloku, więc jedyna trawa jaką jedzą to zerwana z działki, na którą jednak parę kilometrów trzeba się przejść.. no więc fajne rozwiązanie, bardzo polecam :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”