Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Jeśli chciałbyś adoptować świnkę, ale nie wiesz jak to zrobić lub masz jakieś wątpliwości - napisz tutaj.

Moderator: pastuszek

Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: Pandorzaste »

Cavii Nautre nie tylko nie chciały jeść, nie tylko ma niefajne rzeczy (suszona żurawina! Ta słodzona... jakieś ziarna do tego), ale też słyszałam o tej karmie generalnie złe rzeczy i byłam na siebie zła, że ją kupiłam, bo innej nie było. Każda jadła co innego niestety w poprzednich domkach, więc eksperymentowałam. Chyba wypróbuję zatem Cavia Complete.

*nie chciały jej jeść nawet jak nie było nic innego i koniec końców sporo z tej karmy wylądowało w koszu
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: Bulletproof »

Pandorzaste pisze:Cavii Nautre nie tylko nie chciały jeść, nie tylko ma niefajne rzeczy (suszona żurawina! Ta słodzona... jakieś ziarna do tego), ale też słyszałam o tej karmie generalnie złe rzeczy i byłam na siebie zła, że ją kupiłam, bo innej nie było. Każda jadła co innego niestety w poprzednich domkach, więc eksperymentowałam. Chyba wypróbuję zatem Cavia Complete.

*nie chciały jej jeść nawet jak nie było nic innego i koniec końców sporo z tej karmy wylądowało w koszu

Chyba mamy taką samą opinię na jej temat ;) Często ludzie są przeciwni CC, bo to granulat i że świnka nie może sobie wybierać. No ale ale, co nasze psy/koty jedzą? Przypadkiem nie granulat? XD I to lepiej, że nie ma w czym wybrzydzać, przynajmniej witamina C zawsze jest, nie trzeba dodatkowej podawać, mikro i makro elementy też, więc to najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej według mnie.. ;)
Moreni

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: Moreni »

Pandorzaste pisze:Cavii Nautre nie tylko nie chciały jeść, nie tylko ma niefajne rzeczy (suszona żurawina! Ta słodzona... jakieś ziarna do tego), ale też słyszałam o tej karmie generalnie złe rzeczy i byłam na siebie zła, że ją kupiłam, bo innej nie było. Każda jadła co innego niestety w poprzednich domkach, więc eksperymentowałam. Chyba wypróbuję zatem Cavia Complete.

*nie chciały jej jeść nawet jak nie było nic innego i koniec końców sporo z tej karmy wylądowało w koszu
A skąd Ci się tam wzięła suszona żurawina, bo nie ma jej w składzie (są rodzynki, jakieś 0,5%)? Jest też suszona dzika róża. Z ziaren zawiera siemię lniane i suszoną soję (moje tej ostatniej nie chcą jeść, jako jedyna zostaje), reszta to ekstrudowane zboża (nie trujące w końcu, tylko tuczące).

Swoim właśnie CN podaję, bo niestety to jedyne, co wyjadają praktycznie do czysta (oprócz Crispy Pellets, ale ona niestety nie jest tak łatwo dostępna). Za to jak im kiedyś kupiłam Cavię Complete, to sukcesywnie sikały do miski.:D Jako tako wchodził im jeszcze Brit i JR Farm Grainless.
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: Pandorzaste »

Nie przerażajcie mnie nawet, CN nie jadły, tą obecną lubią, ale okazało się, że to jednak zła karma, bo za mocno tuczy, a teraz jeszcze świnki sikające do Complete XD. A człowiek chciałby je po prostu zdrowo, dobrze karmić poza siankiem i zielonym...

A zatem były to rodzynki i róża, ale słodkie w smaku *yup, spróbowałam - nie pytajcie*
Plus, świnie i tak tego nie jadły. Co prawda nie sikały, ale w żadnej karmie nie było takiej góry bobów jak w CN XD.
Awatar użytkownika
swissi
Posty: 766
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:39
Miejscowość: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: swissi »

a moje zajdaja się CN bardzo lubią czytałam że jest polecana jakość w stosunku do ceny miałam też próbki Beaphar Nature i tez jadły i myślę ze jak będę robić zakupy to kupię Beaphar Nature wiekszą ilość. tyle że nie wiem która jest lepsza i czy na stałe mi będą jadły tylko Beaphar Nature. Zobaczymy
Kraska (ze mną od 06.02.2016) :love: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5913
MELCIA [*] 21.12.2015 EMIL [*] 19.04.2012 ZWINKA [*] 28.05.2019 [/size]
lubię

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: lubię »

Jakościowo CC nie jest lepsza od CN, jest nieco inna. Ja wolę CN, świnie u mnie też na ogół ją preferują. CC najczęściej jest gryźnięta, bo to zawsze jakaś odmiana, ale szybko idzie w odstawkę. Najbardziej podobają mi się karmy typu Mixerama http://hipcio.sklep.pl/producent/mixerama, ale przy tylu gębach do wyżywienia mogę sobie tylko pomyśleć i zużyć trochę czasu na zrobienie własnych suszek. Teksty o granulacie, w którym nie można wybierać do mnie nie przemawiają, szczególnie jeśli oficjalny skład granulatu nie powala. Do tego muszę wierzyć producentowi na słowo, czego nie lubię :lol: Dość dobry skład ma Burgess i Brit, więc możecie z tymi próbować, w porządku też jest Greenwoods, ale większość świnek dość długo się do niego przekonuje.
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: martuś »

Moje świnki jedzą brit i trovet. Niestety z wybrednymi świnkami jest tak, że albo musisz kupić po małym opakowaniu albo od kogoś z okolicy odkup np. 100g karmy i zobacz czy zjedzą. Generalnie granulat powinien by dodatkiem a świnka powinna głównie jeść siano, zioła, zieleninę i warzywa.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: Bulletproof »

martuś pisze: Generalnie granulat powinien by dodatkiem a świnka powinna głównie jeść siano, zioła, zieleninę i warzywa.
A no właśnie. Co do reszty to się zgadzam, ale jak to jest z tymi ziołami?
Kupiłam parę paczek Herbal Pets na próbę, ale na nich napisane jest (bodajże), że należy podawać 1 łyżkę stołową na kilka (?) dni. Więc starałam się tak dawać, świnek nie zachwyciły, ale jak tutaj widzę niektóre z was mają do nich dostęp 24/7.
To jak to jest, można tak często, czy lepiej nie? :think:
lubię

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: lubię »

Chodzi o to, żeby nie karmić ciągle tym samym, czyli jak zwykle. Jedna łyżka babki na tydzień, jedna pokrzywy, jedna mniszka, jedna owsa, jedna melisy... nie znam całej oferty Herbala dla prosiaków, bo sama sporo suszę, ale jadalnych dla świń ziół jest tyle, że dając po jednej łyżce to spokojnie miesiąc oblecisz ;)
Awatar użytkownika
swissi
Posty: 766
Rejestracja: 03 sty 2016, 12:39
Miejscowość: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja pierwsza świnka. Parę pytań

Post autor: swissi »

Bulletproof pisze:
swissi pisze:http://merdam.pl/mobile/pl/searchquery/ ... /view/full ja ten zwirek kupuje 60 kg i mam 7-8 miesięcy. Zwróć uwagę że na allegro często podają w litrach a to jest więcej niż w kg. Wydaje się dużo a to litry. Tylko szkoda że ten sklep tylko zwirek ma godny polecenia z karmy nic.... Bo od 100 darmowa przesyłka.

A możesz tak na oko powiedzieć ile to może być litrów? Żeby mieć jakieś porównanie.. ja znalazłam na allegro z przesyłką już 80 litrów za 40 zł
Heh sprawdzilam 10kg. To około 16 litrow
Kraska (ze mną od 06.02.2016) :love: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=5913
MELCIA [*] 21.12.2015 EMIL [*] 19.04.2012 ZWINKA [*] 28.05.2019 [/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę adoptować świnkę!”