Wstrząsy i upadki na bok.

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

Dżunia

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: Dżunia »

Byłam wczoraj u weta. Jeśli chodzi o skórę- zdiagnozował grzybicę i kazał smarować Clotrimazolem. Stwierdził, że ogólnie mała jest w bardzo dobrej kondycji. Jeśli chodzi o wstrząsy: lekarz nie mógł nic powiedzieć, bo nie widział tego. Stwierdził również, że jak nie ma jakichś niepokojących objawów, to nie ma potrzeby dawać zastrzyków odrobaczających bo to delikatne zwierzątko. O zakraplaniu nic nie mówił...
A odnośnie tego co napisaliście: jak zdarza się taki wstrząs- świnka nie piszczy, nie wygląda to jakby ją to bolało. Jak widzę, że nie jest to zwykłe wierzganie, kładę na niej rękę i się uspokaja. Być może te przewroty mają związek z tym, że coś ją swędzi? Myślę. że jeśli miałoby to jakieś podłoże neurologiczne to uspokojenie ręką nie wchodziłoby w grę (tak mi się wydaje). Popcornuje również tak normalnie. Ale czasem właśnie z tymi przewrotami.

Nie zapytałam lekarza, a teraz tak wpadło mi na myśl: mogę profilaktycznie ją w czymś wykąpać? Może Nizoral, albo jakiś emolient dla dzieci?
lubię

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: lubię »

Jak smarujesz, to poczekaj, wykąpiesz na koniec kuracji - i tak będzie tego wymagała po Clotrimazolu, a to jednak bardzo stresujące dla świnki.
Kurczę, dziwna sprawa... Kołacze mi się po głowie, że czyjaś świnka tak miała, ale czyja? :think:
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: porcella »

Bezyl się przewracał, ale również kręcił. I to raczej było błędnikowe. I kilka innych świnek tymczasowych, różnych, które miały ciężki świerzb i dostawały szału od świądu, miały coś w rodzaju ataków padaczkowych.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Dżunia

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: Dżunia »

Owe wstrząsy się trochę uspokoiły. Niemniej jednak jeszcze od czasu do czasu nią rzuci. Jesteśmy także w trakcie leczenia grzybicy. Świnka mniej się drapie, i mniej nią wstrząsa. Być może to wina swędzenia? Nie wiem, jesteśmy w trakcie leczenia.
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: kimera »

Nie spotkałam się jeszcze z grzybicą aż tak bolesną, żeby świnka miała drgawki. Grzyb często tylko lekko swędzi, co innego świerzb.
Dżunia

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: Dżunia »

A jak świerzb objawia się na skórze świnek?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wstrząsy i upadki na bok.

Post autor: kimera »

Duża tkliwość przy dotykaniu, bardzo silne swędzenie, strupki od drapania. Przy zaniedbaniu duże, zakażone rany, obszary skóry z wyrwaną sierścią, zaczerwienienie i ból.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”