Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
ODPOWIEDZ
madzia0902

Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: madzia0902 »

Hej Wam :) Mam pytanie, jak najlepiej przygotować klatkę do porodu? Lulu w przeciągu tygodnia powinna urodzić więc właśnie robię jej generalne porządki i się zastanawiam jak to dobrze ugryźć :think: Mój plan jest taki do kuwety wsypuję pelet drewniany na to duży podkład seni (90x60 cm) na to dry bed (a może lepsza mata łazienkowa ?). Wymyśliłam sobie ten podkład seni że to chyba będzie najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się siuśków spod dry bedu (żeby za dużo w tej klatce nie mieszać jak będą maluchy). W klatce standardowo będzie prostokątna kuwetka, paśnik miska z jedzeniem, poidełko no i.... ? Właśnie i co? Lulu uwielbia siedzieć w norce ale nie wiem czy mogę jej dać bo boję się że jak zacznie rodzić to po przydusza w niej małe, może lepiej powiesić prostokątny hamak i wystarczy jej miękki dry bed ? Uszyłam też jej taką dużą prostokątną norkę która ma 45 cm na 30cm to może ona będzie lepsza ? Czy może najlepiej dać matę łazienkową i kupę siana? Ale Lulu to Skinny więc siano dla jej delikatnej skóry raczej nie jest wskazane. Normalnie głupieję już z nerwów i nie wiem co robić :glowawmur: Pomóżcie proszę :please:
lubię

Re: Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: lubię »

Madziu, po pierwsze, zgodnie z regulaminem wynikającym m.in. z podstawowych założeń działalności SPŚM nie udzielamy porad na temat rozmnażania świnek, ponieważ jesteśmy temu przeciwni. Dlatego w chorobowym pisałam o oddzieleniu samczyka na 6 tygodni po kastracji. Dlaczego świnka jest w ciąży?
Po drugie najpierw poszukaj i poczytaj, a potem zakładaj nowe wątki.
madzia0902

Re: Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: madzia0902 »

Ale ja ich nie rozmnażam specjalnie dostałam już parkę i ona była już w ciąży, samca wykastrowałam 11 dni temu (musiałam czekać aż osiągnie wagę chociaż 600 g żeby jak najlepiej przeżył narkozę), ma oddzielną klatkę więc jeśli już jest w tej ciąży i będzie rodzić (lada dzień) to chcę jej zapewnić najlepsze warunki do tego żeby ona i maluchy były zdrowe. Wątek na temat ciąży przeczytałam cały i nie znalazłam jak powinna być przygotowana klatka do porodu ale skoro mówisz że taki temat już jest to przejrzę jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: Cynthia »

U mnie świnki na DT rodziły i same sobie klatkę przygotowały - tj mościły sobie takie gniazdko. I tyle. Co zamierzasz zrobić z maluchami? Wiesz że samca po kastracji łączysz z samicą dopiero po tym, jak upłynie 6 tygodni od zabiegu?
madzia0902

Re: Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: madzia0902 »

Wiem w kółko mi to wszyscy powtarzają
lubię

Re: Przygotowanie klatki do porodu i odchowania młodych

Post autor: lubię »

Tak, w chorobowym też ma wątek i tam była o tym mowa - samiec ma teraz osobny kojec http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =84&t=5853
Ok. Wątku o urządzaniu klatki jako takiego nie ma, ale tyle razy padało pytanie w stylu "Moja świnka jest w ciąży! Co robić?", że okołotematyczne odpowiedzi już nieraz padały - w największym skrócie brzmią one: po prostu dobrze dbaj o świnkę, resztę sama załatwi :ok: Np. tu jest dłuższa dyskusja o opiece nad ciężarną świnką http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =22&t=4022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”