Świnka kuleje :(

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

madzia0902

Świnka kuleje :(

Post autor: madzia0902 »

Witam, mój Stefan 6 dni temu przeszedł kastrację, od jakiś 3 dni kuleje na tylną łapkę, ma ją podkurczoną i kica jak zając gdy biega, jak go dotykam nie widać żeby odczuwał jakiś ból i tu moje pytanie, czy to możliwe że ciągną go szwy dlatego podkurcza nogę i kuleje? Albo czy może podkurczać nóżkę przez zbyt długie pazurki? Wczoraj mu je lekko podcięłam ale nic to nie dało. Obserwować czy jechać do weta? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: sosnowa »

Ja bym pojechała. Nie wiem czy ma to związek z zabiegiem, ale na pewno nie jest normalne i nie powinno się czekać
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: martuś »

Może szwy a może to być też wina zastrzyku domięśniowego. Daj znać po wizycie co z chłopakiem ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
madzia0902

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: madzia0902 »

Właśnie wróciłam od weta i raczej to nic groźnego, weterynarz powyginał mu nogę we wszystkie strony, pouciskał i mówi że złamania kości ani zwichnięcia stawu nie widzi. Stefan dostał zastrzyk przeciwbólowy i przeciwzapalny w piątek do kontroli, jak dalej będzie kulał to wtedy prześwietlenie i zobaczymy co i jak. Prawdopodobnie sobie mięsień nadwyrężył i do tego szwy go trochę ciągną i dlatego oszczędza nogę, no ale zobaczymy oby było dobrze :)
lubię

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: lubię »

Obserwuj prosiaka, to pewnie jest faktycznie nadwyrężenie, ale świnki lubią reagować zapalnie na szwy rozpuszczalne, czego na początku nie widać, a potem jest niedobrze. Dziwne, że akurat miałoby to powodować podkurczanie nogi, ale kto go tam wie - lepiej dmuchać na zimne. Jakby się stał bardziej osowiały, stracił apetyt, częściej niż normalnie siedział zakopany w norce - to też ważna wskazówka, że coś jest nie tak.
madzia0902

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: madzia0902 »

Będę go obserwować, ranki po kastracji goją się na nim jak to na przysłowiowym psie nic nie puchnie ani nie jest czerwone, żadnej wydzieliny ropy ani nic tym podobnego. Wydaje mi się że jak ostatnio zeskoczył mojemu chłopakowi z rąk do klatki to mógł sobie wtedy nadwyrężyć coś, no nic pozostaje mi czekać :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: sosnowa »

Trzymam
lubię

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: lubię »

Madzia, jeszcze jedno - samczyk po kastracji jeszcze przez 6 tygodni może być płodny, więc na razie nie puszczaj go z samiczkami.
madzia0902

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: madzia0902 »

Wiem ma zbudowaną tymczasową osobną klatkę :)
lubię

Re: Świnka kuleje :(

Post autor: lubię »

:ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”