Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Darknes95

Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

Post autor: Darknes95 »

Mają już hamak, domek i zabawkę z drewna co jeszcze może im urozmaicić życie ??
lubię

Re: Jakie akcesoria kupić moim świnką ?

Post autor: lubię »

Świnkom ;) możesz kupić: tunele naziemne, tunele wiszące, legowiska wszelkie, podwieszane schowki, wszystko na co można wskoczyć i obejrzeć okolicę, wszystko, wokół czego można ganiać, wiszące gniazdo wypełnione sianem, w którym można legnąć... Wszystko, co Ci wyobraźnia podpowie i kieszeń pozwoli. Do tego rozmaite zabawki do zeżarcia: tunele z siana (duże, żeby świniak nie utknął), zdrowe kolby, dzwoneczki z suszek itp. Tutaj z kolei uważaj na skład: nie mogą zawierać mleka i pochodnych, orzechów, miodu, bekonu, krewetek, ziaren zbóż (z wyjątkiem owsa), cukru/karmelu/syropu glukozowego, kolorowych chrupek.
Heide

Re: Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

Post autor: Heide »

Ja moim świniom jako zabawkę dałam tekturową rolkę po papierze toaletowym, do której napycham siana, więc mają dużo roboty i muszą się nieźle nagimnastykować, żeby sobie sianko wyciągnąć :D
Pani Świnkowa1

Re: Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

Post autor: Pani Świnkowa1 »

Moje świnki mają hamak, drewniane domki moim zdaniem są lepsze od plastiku bo można podgryźć ;), taką jakby "altankę" pod którą mała uwielbia biegać do tego wystarczy jakiś stary panel i patyczek z lasu aby zaczepić nim jakoś o klatkę. Tuneliki też są dobre można je zrobić z rury PCV owiniętej w stary polar. Możesz też spróbować coś uszyć np. polarowy kapcioch wszelkie poradniki masz w internecie. Wiszące paśniki też mogą być zabawą. Zapomniałabym o pięterku i wybiegu. ;) Tych urozmaiceń jest baaardzo dużo. Czekam na rezultaty pracy. :D
Beza

Re: Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

Post autor: Beza »

Możesz kupić taką wiszącą na sznurze sól do klatki. Świnka może się nią bawić i jeść, jest bardzo zdrowa. Zawiera dużo witaminy C. Można ją kupić w sklepie zoologicznym Leopardus. Moja kosztowała 6 zł, ale widziałam tańsze i droższe. Jeśli zaś Twój pupilek zacznie gryźć sznur, nic mu się nie stanie. Nie zagraża on jej zdrowiu. Sama taką posiadam, i przyznam, że jestem zadowolona.
Miłej zabawy! :świnka2:
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie akcesoria kupić moim świnkom ?

Post autor: Bulletproof »

Beza pisze:Możesz kupić taką wiszącą na sznurze sól do klatki. Świnka może się nią bawić i jeść, jest bardzo zdrowa. Zawiera dużo witaminy C. Można ją kupić w sklepie zoologicznym Leopardus. Moja kosztowała 6 zł, ale widziałam tańsze i droższe. Jeśli zaś Twój pupilek zacznie gryźć sznur, nic mu się nie stanie. Nie zagraża on jej zdrowiu. Sama taką posiadam, i przyznam, że jestem zadowolona.
Miłej zabawy! :świnka2:

Sól nie zawiera witaminy C :roll: Sól to po prostu NaCl, czyli chlorek sodu, nie ma w sobie witamin. Ogólnie świnki mają małe zapotrzebowanie na sól, jeżeli liżą to często to być może powinnaś zmienić im karmy, gdyż najwidoczniej brakuje im pewnych składników w ich diecie. Natomiast nadmiar soli jest bardzo groźna, poważnie niszczy nerki! Jeżeli świnka gryzie ją z nudów, to powinnaś ją jak najszybciej wyjąć i zastąpić jakąś naturalną zabawką, chociażby gałązkami drzew owocowych.
Dodam jeszcze cytat pewnego znanego weterynarza: " sól wcale nie jest potrzebna organizmowi gryzonia, a substancje mineralne, które znajdują się w takim krążku sprasowanej soli kamiennej z powodzeniem można znaleźć w innych składnikach jak np. zioła czy też warzywa albo ziarna zbóż."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”