Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Regulamin forum
Regulamin forum
1. Przed utworzeniem nowego tematu sprawdź przy pomocy wyszukiwarki czy temat był już poruszany na forum - jeśli temat już istnieje postaraj się kontynuować wątek
2. Określ rzeczowo tytuł nowego wątku - tematy w stylu: "Pomocy !!!", "Mam problem ..." utrudniają innym użytkownikom korzystanie z forum
3. Do bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami używaj skrzynki prywatnych wiadomości, ewentualnie shotbox'a.
Claudia.c

Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Claudia.c »

Mam dwie samiczki i jedna jest w ciąży co mam zrobić jak małe się urodzą? Rozdzielać czy nie?
Moreni

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Moreni »

Z tego co wiem, samce należy oddzielić od samic po około 3-4 tygodniach (w zależności od tego, jak szybko zaczną się interesować mamą i siostrami). Kiedy sie urodzą, będziesz mogła zwrócić się o pomoc w znalezieniu im domków do Stowarzyszenia.
Claudia.c

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Claudia.c »

Czyli 2 stare z młodymi mogą zostać razem nic się im nie stanie bo głównie chodzi mi o tą starszą samice czy ich nie zagryzie
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Cynthia »

Nie ma potrzeby rozdzielać samiczek, z małymi około 2 tygodnia życia trzeba iść do specjalisty od gryzoni, żeby ocenił płeć, bo samce w 3-4 tygodniu należy oddzielić od mamy i sióstr, by znów nie było niechcianych ciąż.
Claudia.c

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Claudia.c »

Ruda urodziła ma dwa maluszki ale Zuzie wyjęłam z klatki jak tylko zauważyłam poród i teraz ciut dziwnie się zachowuję. Małe mają kilka godz ale mój strach nie pozwala mi włożyć do nich Zuzie która wciąż piszczy do Rudej
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Cynthia »

Ale przecież Ci mówiliśmy, żebyś jej nie oddzielała :glowawmur:
Claudia.c

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Claudia.c »

No wiem i już są razem :redface: w sumie Zuzia też ma dziwnie duży brzuszek a ich apetyt :shock:
Raftylka

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Raftylka »

Skąd masz te świnki???
Claudia.c

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: Claudia.c »

Kupiłam Zuzie w zoologicznym i była w ciąży Ruda to jej córka a mały zapłodnił siostrę (już wydany)
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Dwie samiczki w tym jedna w ciąży co dalej

Post autor: joanna ch »

facepalm. a matki nie zapłodnił?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża i wychowywanie młodych”