zbroja dla swinki ;)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

brackie060

zbroja dla swinki ;)

Post autor: brackie060 »

Przegladajac internet natrafiłem na takie oto zdjęcie, co powiecie na ten temat http://i.huffpost.com/gen/1212865/image ... cebook.jpg ? Mi się szczerze bardzo podoba
Raftylka

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Raftylka »

A ja uważam, ze jest to fotomontaż, a to, iż Tobie sie to podoba - za co najmniej DZIWNE.
Moreni

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Moreni »

To nie fotomontaż, po prostu ktoś za granicą ma takie hobby - robi zbroje dla zwierząt. Widziałam jeszcze wariant koci i psi. Moim zdaniem fajny pomysł, ale raz, że tylko do zdjęć, a dwa - raczej nie dla gryzoni.
Raftylka

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Raftylka »

Do mnie takie rzeczy to wymyślają ludzie, którzy maja za dużo czasu.. Dla mnie takie "zabiegi" to meczenie zwierząt...
Moreni

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Moreni »

Bo ja wiem? Psu czy kotu przyzwyczajonemu do kubraczka raczej wszystko jedno, z czego ten kubraczek jest - jak z metalowych płytek, też spoko. Ale gryzoni raczej się do kubraczków nie przyzwyczaja (choć są wyjątki - na YT widziałam świnki morskie poprzebierane za smoki) i wtedy takim metalowym ustrojstwem mogą sobie zrobić krzywdę.
Wadera

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Wadera »

Jeśli metalowe ustrojstwo jest dobrze zrobione, i założone w bardzo kontrolowanych warunkach, tylko do zdjęcia - myślę, że żadne niebezpieczeństwo śwince nie grozi :) Tym bardziej, że to chyba tylko taki metalowy płaszczyk - co najwyżej prosiak może go z siebie zrzucić. Co do dyskomfortu, to myślę, że większy przeżywa jednak świnka w, przykładowo, podróży. Zresztą, dzieci też się często ubiera w galowe ubranka i sadza do zdjęć, chociaż dla nich to żadna przyjemność, a nikt nie mówi, że to dręczenie. W zamian za to dostaną cukierka (czy w przypadku świnek - ogórka) i wszyscy są szczęśliwi. Mi się wizualny efekt również bardzo podoba :)
Raftylka

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Raftylka »

Chyba Was nie zrozumiem :geek:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: kimera »

To zdjęcie krąży w sieci od tak dawna, że ta świnka już tymczasem umarła. Zbroję wykonał hobbysta i zlicytował za duże pieniądze, które przeznaczył na pomoc zwierzętom.
JoShiMa

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: JoShiMa »

Raftylka pisze:Do mnie takie rzeczy to wymyślają ludzie, którzy maja za dużo czasu.. Dla mnie takie "zabiegi" to meczenie zwierząt...
Gdyby ktoś kazał w tym śwince chodzić to byłoby męczenie. Rozumiem jednak, że ktoś w ten sposób chce jedynie pokazać swój kunszt a świnka to "przywdziewa" tylko do zdjęcia.
Awatar użytkownika
Milkaa
Posty: 264
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:16
Miejscowość: ok. Nowego Sącza
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: zbroja dla swinki ;)

Post autor: Milkaa »

Jak dla mnie, to także fotomontaż. Ale pamiętaj, że naprawdę świnek w żadną zbroję ubierać nie można!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”