Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

paggal

Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: paggal »

Chciałam moim chłopcom powiększyć klatkę o wybieg, nie wiem czy lepiej dołączyć im dobrze ogrodzony wybieg (podkłady seni, ogrodzenie, dużo norek, zabawek, duży paśnik) czy lepiej pozabezpieczać cały pokój i dać im chodzić, znajdować sobie własne kryjówki, do tego porozstawiać norki, kapciochy i domki?
basia M
Posty: 960
Rejestracja: 10 lis 2014, 10:32
Miejscowość: zambrow
Kontakt:

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: basia M »

moim zdaniem lepszy będzie wybieg
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: kimera »

Kwestia gustu oraz tego, czy w mieszkaniu jest spokój. Jeśli nie ma zagrożenia rozdeptaniem lub przytrzasnięciem drzwiami, świnki mogą chodzić luzem.
Assia_B

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Assia_B »

U mnie świnki biegają po pokoju, gdy jesteśmy w domu. Sami wybrali sobie ulubione miejsca, które wyłożyliśmy kocykami, daliśmy norki :)
Arya90

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Arya90 »

Moi też biegają po całym pokoju. Wszystko jest zabezpieczone, a chłopaki wybrali swoje ulubione miejsca :)
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: geohound »

No to przykładowo - mam pokój prostokątny, powiedzmy 3x4, w tym niskoosadzona meblościanka, zestaw wypoczynkowy, kilka kabli w grubym oplocie, piec elektryczny i stół + oczywiście 2 drzwi. Jak mam w takich warunkach puścić świnkę, skoro:
A) może oparzyć się o piec
B) może wejść za wersalkę i się tam choćby zablokować
C) może uciekać do innych pomieszczeń
D) może zasikać i zabobczyć dosłownie całą podłogę (patrząc po tym, co robi w klatce).

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić świnki biegającej w takich warunkach...
Inoue

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Inoue »

Ja Tosię i Molly wolałabym puścić po pokoju, ale mam wykładzinę i często mi ją zasikiwały. Pranie jej jest uciążliwe i wiadomo, że nieskuteczne :sadness: może niedługo wymienimy to ustrojstwo na panele a poki co robię wybieg.
Assia_B

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Assia_B »

Oczywiście, że to zależy od warunków... Moje świnki biegają po pokoju, a czasem nawet poza, ale:
1) mam szafki, pod które nie da się wejść, z kanapą to samo,
2) jedyny kabel na podłodze to antena, ale nigdy ich nie interesował, po drugie biegają, kiedy jestem w domu, więc zdążyłabym zareagować,
3) świnki sikają, to fakt. W miejscu gdzie spędzają najwięcej czasu mam wyłożone kocem, a pod nim podkłady. Jeżeli sikają w innym miejscu to biorę mopa i ścieram. Fakt, jak mają zły dzień to zdarzy się nawet kilka razy, ale nie trzeba ściera całej podłogi, więc zajmuje to chwile :)
4) nie mam pieca, więc ten problem odchodzi,
5) drzwi, mam drzwi i chłopcy czasem nawet chętnie wypuszczają się przez nie do kuchni, żeby poprosić o smakołyka. Po drodze napotykają np. buty, ale nie interesują się nimi, a drzwi do sypialni, gdzie można gdzieś wejść, czy znaleźć kabel są zazwyczaj zamknięte :)
Inoue

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Inoue »

wymyśliłam cos innego, puszczam świnki w łazience, po zabezpieczeniu pralki z każdej strony :lol:
Jaga123

Re: Ogrodzony wybieg czy zabezpieczony pokój

Post autor: Jaga123 »

U mnie świnki biegają po kuchni :-) przy zamkniętych drzwiach, szafki są zabudowane więc nigdzie się nie pochowają :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”