Popiskiwanie

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Olciak777

Popiskiwanie

Post autor: Olciak777 »

Hej :) Mam świnkę morską samca. Jest u mnie od 8dni. W pierwsze 4 dni bycia u mnie , świnek popiskiwał przy sikaniu. Myślałam , że to jakaś choroba i wybierałam się do weterynarza , ale po tych 4dniach już nie popiskuje przy sikaniu. Bobki robi normalne :D Nie wiem co mam teraz zrobić? :)
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Popiskiwanie

Post autor: joanna ch »

Piszczenie przy sikaniu to albo stan zapalny albo piasek/kamienie w pęcherzu. Tak czy siak, lepiej byłoby dać mocz do analizy i zbadać świnię...
ilona__wwy

Re: Popiskiwanie

Post autor: ilona__wwy »

Witam,
Wczoraj zauwazyłam że moja świnka zaczyna piszczeć przy sikaniu. Nie zawsze ale popiskuje. Zastanawiam się co mogę jej dać zapobiegawczo?
Wet mi kiedyś powiedział że jak będzie ze 3 dni piszczeć to z nia przyjechać na zbadanie. Jeśli to stan zapalny to może jej przejdzie po podaniu czegoś bez weta. Daje jej troche szałwi do wody. Nie miała stwierdzonego piasku przy żadnym badaniu, wizycie u weta.
Aktualnie nie mogę się dodzwonic do lecznicy - porada lekarska przez telefon często stosuje takie konsultacje skoro maja jej całą kartę lekarską. To nie zastapi wizyty ale ja zawsze na zapisy musze bo zamin dojade do weta to 1,5 do 2 godz. z mojej miejscowości, a nie chce prosiaka narażać na niepotrzebny stres wyjazdowy. Pare razy wróciłam z kwitkiem od weta bo była długa kolejka i nie się bym na autobus nie wyrobiła. Jak cos jest nie tak to zawsze dzwonie się pytać co mogę zrobić dorażnie przed umowioną wizytą - a moje propozycje podania czegoś są zawsze "można spróbować, to jej nie zaszkodzi".
Co sądzicie o pomyśle umycią tyłka szałwią?
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Popiskiwanie

Post autor: martuś »

ilona__wwy pisze: Co sądzicie o pomyśle umycią tyłka szałwią?
Raczej to jej nie pomoże. Tak w domu to możesz jej podać coś ziołowego moczopędnego (u każdego weta dostaniesz urinovet w saszetkach - pół saszetki dla świnki/dzień). Teraz najlepiej żebyś ją trzymała albo na białym podkładzie higienicznym albo na prześcieradle żeby kontrolować ilość i kolor siuśków. Jeśli będzie sikała mało lub zauważysz krew w moczu to konieczna w miarę szybka wizyta u weta.
Być może świnka ma stan zapalny pęcherza/dróg moczowych i wtedy urinovet pomoże (czasami trzeba do tego dorzucić antybiotyk). Ale co gorsze to świnka może mieć piasek lub kamienie w pęcherzu moczowym lub nerkach.
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
ilona__wwy

Re: Popiskiwanie

Post autor: ilona__wwy »

Dzisiaj z nia jade do weta - ciężko było jej coś poradzić przez telefon jak zwierzaka nie zbadała. Tak na wszelki wypadek żeby jej się gorzej nie zrobiło. Przy okazji jej cos kupię na ząbki (jak je częściej korzonki czy gryzaki to nie potrzebuje jechać do weta na skrócenie ząbków 80 zł zaoszczędzone).
Pytam się tak zapobiegawczo, wizyta jest zawsze umówiona tylko sie martwie że ją boli a chce jej jakos pomóc w domu.
ilona__wwy

Re: Popiskiwanie

Post autor: ilona__wwy »

Myślicie że swinka może dostać zapalenie pęcherza jak często chodzi po płytkach zimnnych ?
W kuchni mam płytki a ona tam często urządza sobie spacery i przy okazji cos znajdzie do zjedzenia (jakies kawałki ziółek, siana, chleba).
Jesli tak to biegne po dywan do piwnicy. Myśle, że same kartony na podłodze mogą nie wystarczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”