Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

ODPOWIEDZ
trotula

Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: trotula »

Mam możliwość przygarnięcia młodej, dziewięciomiesięcznej świneczki do moich dwóch, 3-5-letnich samiczek.
Były adoptowane, jestem ich czwartą właścicielką i nie wiem do końca przez co przeszły - na początku były bardzo nerwowe ale przy cierpliwym podejściu widać poprawę, częściej są zrelaksowane, nawet zdarza im się bryknąć, choć to już stateczne panie.
Nowa świnka znudziła się dziecku znajomej i wiem o niej tylko tyle, że jest trzymana samotnie :(
Klatka nie stanowi problemu - Bunia z Fruzią mają klatkę CC 2 x6 i mogę dobudować pięterko. Zastanawiam się tylko czy dołączenie trzeciej malutkiej świnki nie zaburzy ich równowagi - dziewczyny bardzo się kochają, trzymają razem, prawie nie ma między nimi kłótni nawet podczas rujki.
Z drugiej strony szkoda mi tamtej małej samotnej świnki...Ktoś coś podpowie?
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: joanna ch »

u mnie było inaczej - mało lubiące się świnie zaczęły się bardziej kumplować po dołączeniu nowej.

tak naprawdę nie dowiesz się zanim nie spróbujesz... i doświadczenia konkretnych ludzi niedużo tu dadzą.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: Lilith88 »

U samców bym nie polecała ryzyka ale samice są inne tu na forum są stada nawet z 5-6 które się świetnie dogadują i każdą koleżankę chętnie przyjmą. Chociaż ja mam stado 3 panów a nawet dwa i jest ok :)
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: Monalisa »

Nie rozumiem Lilith: "Ja ma stado 3 panów a nawet dwa i jest ok?" :think: Że do 3 dołączyłaś dwóch czy jak?
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: Lilith88 »

Nie mam dwa stada po 3 świnki :)
sempreverde

Re: Dwie świnki to towarzystwo, a trzy to tłum?

Post autor: sempreverde »

Ja miałam na początku samiczkę i kastrata, dołączyłam drugą samiczkę. Kiwi początkowo nie znosiła Soi, a teraz trzyma się z nią dużo bardziej niż z Gofrem ;)

Jak nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedziała jak się dogadają.

Na pewno trzy świnki to dużo fajniejsze stado do obserwacji, bo jak są dwie to są na siebie trochę "skazane" - a przy trójce relacje i rozmowy robią się ciekawsze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”