Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

nitusiek

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: nitusiek »

Gdzie kupujecie te plastikowe fiszbiny?
Nikodemcio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Nikodemcio »

Raczej w każdej pasmanterii będą
Hagane

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Hagane »

Świnkowy hamak = kawałek materiału + klipsy

Widząc ceny, wygląd i jakość hamaczków w sklepach, a do tego nie mając gwarancji, że to świniakowi spasuje - wykombinowałam hamaczek DIY. Miałam na stanie różne materiały, więc wymierzyłam sobie odpowiednie wymiary, wycięłam, przypięłam do klatki na próbę... i tak zostało :) świniak bardzo chętnie wskakuje, zeskakuje, przesiaduje i się wyleguje. Mam ten patent od ponad roku i jest po prostu świetny, chociaż pewnie jakiś uparty świnkowy egzemplarz mógłby się zainteresować przypinkami czy materiałem i np. podgryzać.
Zdjęcie poglądowe:
Obrazek

Koszt: kilka/kilkanaście zł (przypinki dostępne w papierniczym/plastycznym/markecie/empiku)

Zalety: niski koszt, szybkość i wygoda, oraz szeroka gama możliwego usytuowania, kształtu czy wielkości, możliwość dostosowania "napięcia" hamaczka, łatwy demontaż i utrzymanie czystości - szmatkę można odpiąć i wytrzepać, odkurzyć, wyprać/wymienić. :) A i drugi plus - pod hamaczkiem świniaki mają dodatkową przestrzeń przykrytą - a'la domek/namiocik :)
Minusy: spineczki mają odstające "łapki", ale z niemal rocznego doświadczenia z ciekawską i lubiejącą poszaleć świnką - nie było żadnych problemów. Do materiału też się nie zabiera i nawet nań nie leje. ;)
Majka745

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Majka745 »

Z doświadczenia dodam, że te własnoręcznie wykonane hamaki cieszą znacznie większym zainteresowaniem od tych kupnych. Nie mówiąc już o tym, że są tańsze, bardziej wytrzymałe i można je bardziej dopasować. Fajny pomysł ;)
P.S. Bardzo ładna świnka :love: słodko się rozkłada, widać, że jej dobrze. ;)
tinciaku

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: tinciaku »

hej słuchajcie, macie jakiś pomysł na zabawki dla świnek ? :)
Majka745

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Majka745 »

Hm... może tu coś znajdziesz: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =24&t=1669
Miałam gdzieś zapisaną taką jedną fajną stronkę jak własnoręcznie wykonać hamaki, budki, legowiska itd., ale nie mogę jej teraz znaleźć... Jak znajdę, to Ci podam. ;)

EDIT: Już ją mam. Oto link: http://www.spikeskleinewelt.de/Kuschelecke.html
Strona po niemiecku, ale są zdjęcia krok po kroku, więc nawet bez znajomości języka można sobie poradzić. ;)
agatal22

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: agatal22 »

Hej, A ja pokaże domek wykonany z deseczek dla mojej Tośki. Już kiedyś dodawałam zdjęcie tego domku ale było one na starym forum, więc postanowiłam dodać fotki także tutaj :-) Z budowy domku, zostało trochę deseczek, więc zrobiłam korytko na smakołyki, doskonale się sprawdza, jest stabilne i Tosia nie wysypuje karmy i wygodnie sobie z niego wyjada :-) Mogłam zaszaleć z rozmiarem domku ponieważ Moja świnka ,,żyje na wolności,, biega sobie po całym pokoju, i wskakuje do klatki kiedy chce,ale większość czasu spędza właśnie w domku.
Obrazek

Obrazek
Assia_B

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Assia_B »

Domek jest naprawdę super! A jak te deseczki są połączone? Klejem?
agatal22

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: agatal22 »

Tak, deseczki są klejone klejem na gorąco. Jest mocny i dobrze klei, i świnka nie ma do niego dostępu. Rama domku zbita z gwoździków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”