Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

A jak to jest z szyciem tunelików? Myślałam, żeby wypełnienie zrobić ze starej karimaty (żeby był dłuugi, ale chcę wyciąć też dodatkowe wyjścia), tylko trzeba to czymś obszyć... I moje pytanie - jak to zrobić, żeby wewnątrz materiał nie był bardzo pomarszczony, tylko ładnie przylegał?
Pani Strzyga

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Pani Strzyga »

Chyba trzeba by było ze skosu szyć...
Raftylka

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Raftylka »

Na pewno wewnątrz musi byc krótszy bo w środku masz mniejsza średnicę "kola" na zewnątrz większą
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Tyle, że średnice różne to wiem, ale nie będzie później problemów ze zszyciem warstwy zewnętrznej i wewnętrznej?
Raftylka

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Raftylka »

Możesz te solna zrobic szersza.. Kurde ja mam juz projekt tego w głowie.. Musialabym jakos komputer dorwać... :twisted:
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: kimera »

Najprościej zrobić tak: dwa kawałki materiału zszyć wzdłuż szerszej krawędzi, czyli późniejszego obwodu tunelu. Złożyć na pół wzdłuż bocznej krawędzi przyszłego tunelu, czyli prostopadle do poprzedniej linii szycia. Zszyć ten bok, wywrócić na prawą stronę i wsunąć część wewnętrzną do zewnętrznej. Zszyć ze sobą obwód z drugiej strony.
Przy okazji, tak samo szyje się najprostsze norki, tylko przed wywinięciem na prawą stronę należy zaszyć część zewnętrzną w całości, a części wewnętrznej zostawić pośrodku otwór, przez który przewlecze się norkę na prawą stronę. Otwór zaszywa się na końcu ręcznie, a następnie wsuwa wewnętrzną część norki do zewnętrznej.
Natomiast jeśli chcesz mieć środek węższy i ładniejszy wygląd tunelu, trzeba uszyć dwa osobne rękawy z materiału, jeden szerszy zewnętrzny, i drugi węższy, ale dłuższy, wewnętrzny. Wkładasz jeden w drugi i wywijasz brzegi rękawa wewnętrznego na zewnętrzny. Przyszywasz go po wierzchu, ręcznie lub maszynowo, jak umiesz. Oczywiście, w środku może być jeszcze ocieplina lub obręcze usztywniające wejścia. Dotyczy to także szycia norek, po prostu zamiast dwóch rękawów, szyjesz dwa worki.
Polar jest dzianiną, więc się do pewnego stopnia naciąga, ale bardzo łatwo nie jest.
Dropsio

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Dropsio »

Bardzo, bardzo dziękuję! :buzki: Jak tylko trochę się ochłodzi, biorę sie do roboty :)
Inoue

Re: Zdjecia, instrukcje oraz pomysly na rozne akcesoria :)

Post autor: Inoue »

Rubi18 pisze:mam zamiar zrobić półeczkę z panela,tylko ze panel jest śliski, przyczepiacie coś żeby zwiększyć "przyczepność" :) ?
najlepiej kupić matę łazienkową, albo takie maty antypoślizgowe co się nimi np. szuflady wykłada ;)
madzia0902

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: madzia0902 »

Chwalę się :) Pierwszy raz w życiu uszyłam świniaczkom legowiska :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdjęcia, instrukcje oraz pomysły na różne akcesoria :)

Post autor: Monalisa »

No i pięknie :love: I polubiły co? ;)
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”