Czy świnkowy domek ma sens?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

cavia

Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: cavia »

Słyszałam opinie, że gdy prosię ma domek, to robi się strachliwe, ucieka, nie chce brania na ręce. Ale niektórzy są zdania, że to dla niego schronienie, które jest wręcz niezbędne. Co sądzicie? A jeśli już, to polarowy czy drewniany?
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: Monalisa »

Wg mnie świnka powinna mieć domek. Polarowy lepszy, bo świnki lubią mieć miękko. Inna sprawa że trzeba prać, bo może go osikiwać. U mnie zawsze od początku miały domki i żadna z moich świnek nie była przez to strachliwa.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: porcella »

Polarowy to co innego - do schowania się tylko i ogrzania, na drewniany mozna też wskoczyć :-)
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Raftylka

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: Raftylka »

Ja mam domek drewniany i uważa ze jest od niezbędny.. Pajda - Siu rozklaaaadaaa sie na da
Chu a jak juz nie moze na mnie patrzeć to chowa sie do środka.. Ma swoje intymne miejsce.. Zazwyczaj przycinam ja na higienie ;D
cavia

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: cavia »

A może itaki i taki? Bo drewniany do obgryzania jest chyba konieczny.
borkussia

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: borkussia »

Czy świnka sika na dach? :?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: Bulletproof »

borkussia pisze:Czy świnka sika na dach? :?
Zależy od świnki, ja bym powiedziała że raczej nie, ale każda świnka jest inna i na pewno są takie, które siurają na wszystko :D
Według mnie domek jest okej, jak nie mają o co ząbków ścierać (oprócz sianka oczywiście), ale po przejściach 2x z weszkami, wywaliłam go i polecam wszelkie materiałowe zabawki 8-)
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: joanna ch »

ja zastosowałam ostatnio genialny domek czyli obrócony dół od kociego transportera :ugeek:
Olivianna

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: Olivianna »

borkussia pisze:Czy świnka sika na dach? :?
Bardzo dobre pytanie. Moja Askja miała tendencję do robienia kup na domku (po buraku czerwono-fioletowo-bordowych). I lubiła tam siedzieć.. ale już wtedy była chora :(
Domek oczywiście poszedł do kosza.
Jamajka na początku próbowała sikać.. ale jak się krzyknęło to już nie sika, ale za to uwielbia jeść siano z dachu.
Teodora z kolei wygryzła sobie wejście, tak by było jej całą grzywę widać jak siedzi w domku. Więc zabawę z domkiem miały. Planowałam kupić domek z materiału, ale nie wiem czy udźwignie dach ich ciężar, a one tak bardzo lubię wchodzić na górę.
borkussia

Re: Czy świnkowy domek ma sens?

Post autor: borkussia »

zrobić płot na dachu i włożyć sianko :think:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”