Przesunięte białka oczu?

Problemy z zębami, problemy z jedzeniem, problemy okulistyczne, problemy z uszami, problemy z nosem;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Clary21

Przesunięte białka oczu?

Post autor: Clary21 »

Dzień dobry, mam problem z moją świnką. Zachowuje się normalnie ale dzisiaj zauważyłam, że białka oczu tak jakby przesunęły się i weszły częściowo w tę przestrzeń gdzie zawsze była tęczówka. I w dodatku to jest nieregularne, takie jakby nierównie przycięte kawałki białek zachodzą na tęczówkę.Tam, gdzie zawsze miała czarne teraz ma nieregularne białe. Proszę o pomoc ! :( W moim mieście nie ma weterynarzy znających się na świnkach dlatego jedyna moja nadzieja w kimś stąd :(
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Jack Daniel's »

Odpryskowiak.
Clary21

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Clary21 »

A czy mógłbyś przybliżyć mi co to jest poboeważ w Internecie nie znalazłam wiele na ten temat. Jeśli dobrze rozumiem to to noe zagraża życiu?
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Jack Daniel's »

Łagodny, nieagresywny nowotwór tkanek miękkich. Życiu nie zagraża, świnka może z tym żyć.
Clary21

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Clary21 »

Dzieękuję bardzo za odpowiedź, a czy przenosi się na inne tkanki miękkie?
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Jack Daniel's »

Nie wiem, ale raczej nie.
Clary21

Re: Przesunięte białka oczu?

Post autor: Clary21 »

Dzień dobry, piszę ponownie odnośnie mojej świnki. Byłam u weternarza i powiedział, że są to zmiany pigmentacyjne i nic nie da się z tym zrobić oraz że to zasłania jej pole widzenia, że z czasem może stracić wzrok. Teraz jej jedno oczko jest jakby zasnute lekką mgłą i białej otoczki przybyło. Nie mam pojęcia co zrobić, liczę, że jest na to sposób. W moim mieście (Szczecinie) nikt nie zna się na świnkach dlatego proszę o pomoc :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twarzoczaszka”