Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-REZ.

Świnki, które znalazły swoje domy

Moderator: silje

Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław

Post autor: Cynthia »

derwuś pisze:Wstępna rezerwacja Frani dla Agaty555 :fingerscrossed: ( Corina właśnie dlatego , nie trafiła do Ciebie :lol: )
Można wrzucić do zarezerwowanych?
Vedette

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Vedette »

O matko, jaki śliczny, czarny poczochraniec . Cudowna jest. Kochaaaam czarne stworki, są cudowne takie ...... cudowne i już. Cynthia transportem mojej malutkiej nie martw się, dzisiaj w nocy wyjeżdża z warszawy do wrocka, muszę się tylko dowiedzieć o transport z wrocka do mnie bo ja klimy w aucie nie mam, jak się nie znajdzie to sama po królewne pojadę.
Gratuluję czarnej że zakochała w sobie już nowa właścicielkę i będzie miała domek, takie czarne cuda szybko znajdują domek
Agata5551

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Agata5551 »

A kto to? :szczerbaty: :love:

Obrazek
derwuś
Posty: 357
Rejestracja: 08 lip 2013, 14:10
Miejscowość: Wrocław/Dolny Śląsk
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: derwuś »

O matko , co za przecudowny stworek :love: normalnie się zakochałam :glowawmur: a jej sierść jest taka przyjemna w dotyku :D wygłaszcz ją koniecznie od cioci Derwuś :buzki:
Obrazek
Agata5551

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Agata5551 »

Tak jest! :102: Ona jest już chyba za całe SPŚM wygłaskana :lol:
Agata5551

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Agata5551 »

Ważne by być blisko miski :laugh: Kochany ten kudłaczek :love:
Obrazek
Agata5551

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Agata5551 »

Niestety pokichiwanie Franki nie przechodziło, miała ciągle oblepiony nosek i w związku z tym stosujemy nebulizację - antybiotyk z solą fizjologiczną 2 x dziennie po 15 minut. Jutro kontrola. Niestety nie jest ciekawe, ponieważ bidulce wcale nie jest lżej, a na dodatek przymyka coraz częściej jedno oczko :( Nosek wiecznie zalepiony, próbuje go sobie wycierać i tylko to rozciera... Echhh :? Jutro konsultacja lekarska.
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Cynthia »

Czy można już dać damę do Uratowanych?? :szczerbaty:
Agata5551

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: Agata5551 »

Sytuacja wygląda tak:
Frania dostaje krople do oczu: Floxal i Difadol, roztwór do odkażania: Betadine oraz antybiotyk: Veraflox i do tego Bio-Lapis. Niestety może zarażać, więc na razie nie ma szansy na łączenie dziewczynek.

A co się dzieje?
Otóż, po konsultacji z naszą wrocławską przychodnią dostałam poradę, aby masować kanaliki łzowo-nosowe, które najprawdopodobniej są zatkane i stąd u Frani zalepione oczka i mocno klejący się nosek. Jednak gdy z Derwuś byłyśmy w Warszawie z innymi świnkami dopytałam też o Franię i okazało się, że powinnyśmy jednak coś jej podać przy takich objawach - zdaniem lek. wet. Kasi Kacprzak-Kamińskiej z Medicavetu. W związku z tym dostałam receptę na Floxal i Difadol do stosowania na 14 dni (zaczęłyśmy 24.08.). W międzyczasie poleciła Pani doktor również zrobić we Wrocławiu śwince rtg czaszki, żeby wykluczyć przerost zębów aż pod kanaliki. Tak też zrobiłam i przesłałam Pani doktor zdjęcie - z zębami wszystko ok, więc nie one są przyczyną dolegliwości.
Krople, które dostałam miały albo pomóc Frani raz na zawsze, albo po odstawieniu mogły objawy wrócić - wtedy byłoby koniecznie przepłukanie kanalików (niestety we Wrocławiu nikt się tego nie podejmie w razie czego :( ). Krople miałam stosować 14 dni i potem dzwonić do pani Kasi, ale po kilku dniach zauważyłam, że śwince się jednak pogarsza - totalnie zatkany nos, smutniejsza, oczy nieco lepiej, ale ciągle kicha, leje się z nosa. Zadzwoniłam do pani Kasi w czwartek i poleciła mi dobrać dla Frani antybiotyk ogólny (na bazie enrofloksacyny), bio-lapis oraz Betadine - roztwór przeciwbakteryjny do worka spojówkowego. Taką terapię stosujemy od wczoraj przez kolejne 7 dni i wtedy kolejny telefon do Pani doktor.

Bardzo możliwe, że trzeba będzie pobrać wymaz z oka i jednak przeczyścić kanaliki łzowe... Jednak teraz czekamy te 7 dni podając cały zestaw kropli, antybiotyk i bio-lapis i wtedy dopiero konsultacja co dalej...

Na razie zatem Frania może zarażać, więc nie mogę jej połączyć z Zosią. Od początku się borykamy (już miesiąc!) z tymi problemami z oczami i nosem. Niestety na razie końca nie widać ;( Trzymajcie kciuki!!!
odeta89

Re: Frania -prześliczna świnkodziewczynka :)Wrocław-Wst.REZ.

Post autor: odeta89 »

:fingerscrossed: oby świnkodziewczynka szybko wyzdrowiała :fingerscrossed:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uratowane”