Podróż do UK

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Mila14

Podróż do UK

Post autor: Mila14 »

Witam,
Chciałabym się zapytać czy ktoś z was wie jakie punkty trzeba spełnić by przewieźć świnki przez granice? Mimo poszukiwań znalazłam tylko jeden post o tym że świnki, papugi i gryzonie można przewieźć przez granice bez dokumentów, co mnie bardzo dziwi i trochę nie dowierzam jako że pies potrzebuje paszportu. Oczywiście nie chodzi tu o krótki wypad bo wtedy bym na pewno ich nie brała, jednak najprawdopodobniej planuje przeprowadzkę do UK, wiec puki czas proszę o rady :)
+ Pytanie Czy ktoś wie jak to jest z lotami? Wiem że Lot przewozi zwierzęta, ale czy da się ,,na kolankach'' ? Busem wiem że bez problemu jednak długo się jedzie i mimo postojów to może być trudne dla świnki...
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Podróż do UK

Post autor: Jack Daniel's »

Dokumentów nie trzeba, ale samoloty sobie drogo liczą. Pytaj na priv chociażby pour, bo się wyprowadzała z PL jakiś czas temu. Ale uprzedzam - opieka medyczna dla świnek nie jest tam najlepsza. Polscy hodowcy z UK jeżdżą leczyć w Polsce.

Tutaj masz wszystko w temacie: http://forum.swinkimorskie.eu/viewtopic.php?f=56&t=1235
trotula

Re: Podróż do UK

Post autor: trotula »

Przewoziłam swoją świnkę samochodem wiele lat temu. Nie potrzeba chipów ani innych dokumentów - w razie czego odsyłam na stronę Defry:
https://www.gov.uk/guidance/farm-animal ... -documents

Tutejsi weterynarze ogólni niewiele wiedzą o świnkach, dlatego dobrze być członkiem Cambridge Cavy Trust, gdzie Vedra Stanley-Spatcher jest jednym z najczęściej polecanych weterynarzy w UK.
Jeżeli jedziesz do Londunu, mam namiary do weterynarza małych zwierząt.
magdu

Re: Podróż do UK

Post autor: magdu »

Podpinam się, chociaż do UK to może najwcześniej na jesieni (z promem, pewnie zejdzie dzień drogi)
Czy do jakiegoś państwa UE trzeba mieć jakieś dokumenty dla świnki?
Z tego co czytam to chyba w dużej mierze zależy od wymagalności szczepień?

Jak świnki znoszą podróże? Co będzie lepsze dla 3 świnek w długiej podróży, klatka 80 cm czy transporter?
Joanka
Moderator globalny
Posty: 3547
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:21
Miejscowość: okolice Torunia
Kontakt:

Re: Podróż do UK

Post autor: Joanka »

Masz odpowiedź w regulaminie tego przewoźnika
IX. Przewóz zwierząt

1. W autokarach przewoźnika zabrania się przewozu zwierząt z wyjątkiem psa przewodnika asystującego osobie niepełnosprawnej .

2. Pies przewodnik powinien być wyposażony w uprząż, na której widoczny jest napis „Pies asystujący” oraz do posiadania certyfikatu potwierdzającego status danego psa asystującego a także zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna nie ma obowiązku zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
DS:Dora i Biolchem oraz Bezimienny[*]Tedi,Abi,Stefan,Filemon,Bonifacy,Tofik,Prosiaczek,Rabarbar[/color]
DT: Fryderyk, Winicjusz, Kordian, Alvin, Ara
paulina.piwko98

Re: Podróż do UK

Post autor: paulina.piwko98 »

musisz mieć paszport ważny przez Brexit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”