Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Moreni

Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: Moreni »

Nie wiem, czy to dobry dział. Jeśli nie, to proszę o przeniesienie.

Do rzeczy. Dziś zauważyłam u swojej świnki (płci żeńskiej, jak sądzę; wet mi nie określał, ale znaki wskazują na samiczkę) białą wydzielinę na narządach płciowych. Momo wciera ją też w podłoże. Wydzielina nie ma zapachu, świniak zachowuje się raczej normalnie. I stąd moje pytanie: czy samiczki też znaczą teren? Czy to normalne? A może powinnam puść z tym do weta? Zauważyłam to pierwszy raz, ale świnki mam krótko i nie wiem, czy powinnam zacząć panikować...
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10180
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: martuś »

To jej cały czas wycieka czy tylko po sikaniu? Moje czasami tak mają jak pozbywają się nadmiaru wapna z organizmu. Siki są wtedy takie mleczne, czasami zdarza się nawet piasek, który po wyschnięciu przypomina pokruszoną kredę. Jeśli to jest związane z moczem to ogranicz na jakiś czas wszelkiego rodzaju natki i podawaj warzywa, owoce które zawierają dużo wody (typu ogórek, arbuz).
Jeśli świnki masz od niedawna to może to jednak być samiec tylko ma małe jądra albo mu nie zstąpiły. Zrób fotkę podwozia i wrzuć na forum ;)
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Moreni

Re: Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: Moreni »

Tylko po sikaniu, z tego co zauważyłam. To rzeczywiście może być wapń, ostatnio dostawały sporo natek. Dzięki, czuję się uspokojona. Choć podwozie pewnie przy najbliższej okazji wrzucę, na wszelki wypadek.:)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: Lilith88 »

Moreni warto sprawdzić płeć jak najszybciej, bo jeśli masz samca i samicę to już mogło dojść do zapłodnienia, jeśli nie warto je rozdzielić jak najprędzej.
Moreni

Re: Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: Moreni »

Udało mi się zrobić zdjęcie podwozia. Nienajlepsze, ale coś widać. Wrzucę tutaj, skoro już jesteśmy w temacie...

Obrazek
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wydzielina w okolicach narządów płciowych

Post autor: Lilith88 »

Kurcze taka włochata świneczka, że mało co widać, choć faktycznie raczej na pannę wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”