Tęsknota świnki za drugą świnką

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

Kiniuchaaa

Tęsknota świnki za drugą świnką

Post autor: Kiniuchaaa »

Witam serdecznie.
Nie wiem czy pamiętacie moje dwie świnki: Simbę i Baby.
Obrazek
Wczoraj nastąpiła tragedia w moim domu. Baby odeszła. Nie wiem dlaczego, prawdopodobnie dostała zawału. Żyła ze mną ponad 4 lata a gdy ją kupiłam to miała ponad półtora roku. Była więc niezbyt starą świnką.
Mam problem z Simbą. On był młodszą świnką, przez ponad 3 lata mieszkał z Baby. Spali razem, zawsze się tulili. Simba nie wychodził, dopóki ona nie wyszła. Nie jadł, dopóty ona tego nie robiła.
Teraz bardzo zdziczał. Jest przerażony, biega jak dzikus a w dodatku najchętniej siedzi ukryty w domku. Jest bardzo smutny. Jak mu pomóc? Ja sama ubolewam i jestem w ciężkim stanie psychicznym ale nie mogę patrzeć jak Simba cierpi i czuje się tak, jakby był na tym świecie sam. Wszystko dla niego straciło sens...
Potrzebuje Waszej pomocy, bo sama nic nie wymyślę :(
Asia909

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: Asia909 »

W takim razie musisz znalezc mu drugiego przyjaciela ;) Innego wyjscia chyba nie ma.
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: justynuszek »

Stracił swoje stado. Jedynym rozwiązaniem jest chyba nowy przyjaciel dla Simby.
Współczuję straty :candle:
Ostatnio zmieniony 27 lip 2013, 22:34 przez justynuszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
Kiniuchaaa

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: Kiniuchaaa »

Poważnie podejdę do tej decyzji, jednak zanim przyprowadzę mu koleżankę, lepiej zostawić go samego w spokoju czy wyjmować "na siłę" i spędzać z nim jak najwięcej czasu żeby nie czuł się samotny? :?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: pucka69 »

On jest wykastrowany? Czy Baby była sterylizowana?
Ja bym jednak brała go na kolana.
Obrazek
Kiniuchaaa

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: Kiniuchaaa »

Jest wykastrowany. On nigdy nie był przyzwyczajony do brania na kolana itp. chyba, że z Baby, bo tak to się bardzo bał, ale teraz to jest mu wszystko jedno.
Przez dwa dni zjadł tylko pomidora, ogórka i kawałek marchewki a nie ruszył nic sianka ani karmy granulowanej.
Bardzo się o niego martwię.
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23061
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: porcella »

Pamiętamy Was, oczywiście.
Skoro był trzy lata z nią, to nic mu nie zastąpi innej świnki - żadne ludzkie pieszczoty. Nie masz wyjścia - adoptuj samiczkę i to piorunem! A zanim do tego dojdzie, bardzo zwracaj uwagę, czy się nie zagłodzi, może wpaść w anoreksję! Gdyby chudł i nie bobczył, trzeba go dokarmiać strzykawką kilka razy dziennie...
Współczuję straty, ale ważniejszy jest los tego, który został.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: pucka69 »

No to jak wykastrowany to masz alternatywę - chłopak do pary albo dziewczynka. Wiem coś o tym że świnka jak jest sama to mniej je. Moja Zyta po śmierci koleżanek z klatki jak została sama to nagle zaczęła chudnąć. Dopiero dokoptowanie koleżanki pomogło. Co ciekawe - mam wrażenie że on wcale za sobą nie przepadają, najwyżej sie tolerują. Ale - druga świnka ma być i już, tak uważa Zyta.
Obrazek
Olga1109

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: Olga1109 »

Wybierz mu jakąś ładną koleżankę to od razu poczuje się lepiej. I Ty też widząc jego szczęście ;)

Bardzo mi przykro, że Baby już z Wami nie ma :( :candle:
Kiniuchaaa

Re: Świnka umiera z tęsknoty

Post autor: Kiniuchaaa »

Jutro zadzwonię do Pani, której urodziły się malutkie świnki skinny i zarezerwuje dziewczynkę. Do odbioru jest 21 sierpnia, więc mój tata po nią pojedzie. Simba teraz ma trzy tygodnie na regenerację.
Dzisiaj zjadł trochę sianka, ogórka i granulków. Bobki robi, ale nie są one zbyt dużej wielkości.
Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie lepiej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”