Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świnki)

Kwestie prawne dotyczące zwierząt

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świnki)

Post autor: Monalisa »

Napisałam już na maila interwencji, ale może tu też zapodam:

Byłam dzisiaj w sklepie zoologicznym Małe Zoo, przy św. Marcinie w Poznaniu (na przeciwko Alfy, Różowy Pasaż). Na ulicy stoi baner z kartką naczepioną "wszystko 50%). Pytałam sprzedawcę co ze zwierzątkami. Odpowiedział, że to na końcu, i że w przyszłym tygodniu świnki będą po 10 zł. Duża obawa, że świnki weźmie ktoś dla węży skoro tak tanio. Jest tam parka samiczka i samiec razem i osobno mały samczyk. To już na pewno samiczka jest w ciąży, chociaż sprzedawca twierdził że nie bo "dopiero urodziła" i go odgania. Obie świnki są bardzo ładne i na pewno mogłyby być zaadoptowane.
Może udałoby się coś zrobić?

Ogólnie świnki miały tam dobrze i dobre warunki, jak były małe to osobno samczyki i samiczki, tylko ta jedna parka jest razem (podejrzewam, że specjalnie była, by małe sprzedać potem). Te świnki mają kilka miesięcy (6, 7 na oko)
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
sempreverde

Re: Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świ

Post autor: sempreverde »

SPŚM nie wykupuje świnek ze sklepów zoologicznych...

Sprzedawca nie zgodziłby się oddać za darmo?
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świ

Post autor: Monalisa »

Wątpię. Wiem, że ni wykupujecie, ale może ktoś prywatnie by mógł. Ja niestety nie mam miejsca ani klatki. Choco siedzi w zapasowej bo jest chora.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świ

Post autor: Monalisa »

sempreverde pisze:SPŚM nie wykupuje świnek ze sklepów zoologicznych...

Sprzedawca nie zgodziłby się oddać za darmo?
Rozmawiałam ze sprzedawcą. Będzie miał otwarte do 30.07 (wtorek). Jest skłonny oddać świnki za darmo jeśli się nie sprzedadzą.
Na dziś są dwa młode samczyki (jeden rozetkowy agutek i jeden tri color) i ta parka samiczka i samczyk co pisałam poprzednio. Obawiam się, ze samiczka jest w ciąży bo rodziła 2 miesiące temu.
Czy w takim układzie możemy coś zrobić?

Ja bym zobaczyła jaka sytuacja będzie we wtorek.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sklep w Poznaniu - likwidacja - wszystko 50% (w tym świ

Post autor: Monalisa »

No dobrze. :D Sprzedawca oddał świnki. Moja Blanka jest z tego sklepu. Urodziła małe. U Nejvii było 3 samczyków, 2 znalazło domki, 1 wolny. W każdym razie udało się. Właściwie głównie dzięki dobrej woli Nejvii.
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ochrona zwierząt - przepisy”