Podskakiwanie

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
tala930

Podskakiwanie

Post autor: tala930 »

Hej
Mam problem. Od środy mieszka ze mną rozetka o imieniu pepe. To co mnie martwi to to że pepe nie raz podskakuje przy czym piszczy. Nie raz się drapie ale to zadko . Czy to może być uczulenie na trociny? Czy zmienić na granulat? Czy granulat czymś przykryć? Nie da się wziąć na ręce ale to myślę że po porostu jest za wcześnie, zaczyna już jest smakołyki z ręki wiec jest ok. Jest radosna świnka ale te podskoki z piszczeniem mnie martwią. Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podskakiwanie

Post autor: Lilith88 »

Świnki podskakują z radości. Piszczy przy podskakiwaniu? Tylko jakiego rodzaju jest to pisk? Świnki dużo "gadają", może to po prostu takie gadanie? Wpisz w YT popcorning zobacz czy to o takie zachowanie Ci chodzi. Jeśli drapanie nie jest częste to nie jest niczym niepokojącym, my też się drapiemy. Jeśli uważasz, że drapanie jest zbyt częste a piszczenie nie jest zwykłym dźwiękiem wydawanym przez świnki to obejrzyj dokładnie skórę może ma grzybicę? a może jakieś pasożyty? Jeśli nic nie zauważysz a nadal będziesz niepewna to idź do weterynarza niech ją obejrzy i koniecznie zbada skórę i włosy, czasami nie widać nic niepokojącego gołym okiem.
tala930

Re: Podskakiwanie

Post autor: tala930 »

Drapie się zadko. Często piszczy a po tym jak dostanie ogórka to siedzi cicho ☺ wiec może mnie robić w konia heh. Ostatnio mieliśmy gości i urządził taki pokaż ze szok ☺ piszczal i latal w kolko - dopiero po ogorku spokój heh. A jak z podłożem? Co najlepiej kupić?
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Podskakiwanie

Post autor: joanna ch »

na lato to albo trociny mieszane z pelletem albo pellet a na to mata łazienkowa.
tala930

Re: Podskakiwanie

Post autor: tala930 »

A co to takiego ten pellet?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Podskakiwanie

Post autor: kimera »

Takie drewniane granulki, "kołeczki", drewniany żwirek do kuwety.
tala930

Re: Podskakiwanie

Post autor: tala930 »

Aha, ok dzięki. Jutro kupie mate i te kuleczki. Sprawdziłam na yt i pepe popcorninguje na maxa heh. Szalony ☺
Ostatnio zmieniony 14 cze 2015, 23:19 przez tala930, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Podskakiwanie

Post autor: joanna ch »

Nie kuleczki tylko w kształcie walca czyli pewnie o tym myślałaś pisząc o granulacie. Są np marki pinio ale najbardziej opłaca się kupić pellet opałowy, jest sto razy tańszy.
tala930

Re: Podskakiwanie

Post autor: tala930 »

Jutro przedstawię wam pepe bo nie umiem wrzucić zdjęcia z telefonu na forum :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”