Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re:Psotka za TM ;( /Chomiś i Brunia

Post autor: Chmurek »

Cześć,
Na początku chciałam się oficjalnie przywitać mimo, że mam parę postów napisanych za sobą nie było okazji na oficjalne: dzień dobry!

Przedstawiam wam moje prosiaki Abbę i April. Tutaj macie wątek adopcyjny dziewczyn: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =12&t=4459 nie jest zbyt długi prośki szybko podbiły moje serducho i zostały ekspresowo zarezerwowane. :D

Śwniaki przyjechały wczoraj wieczorem z Krakowa. Kiedy otworzyłam lekko pudełko na dworcu zobaczyłam taaakie oczy :shock: wpatrzone we mnie. Zestresowane były okropnie.

W domu było zdecydowanie lepiej :) Początkowo oczywiście zaanektowany został domek z belek, ale jak tylko panienki poczuły żarełko zaczęły wychodzić i zwiedzać całą klatkę. Byłam pozytywnie zaskoczona, że były tak aktywne pierwszego dnia i dużo chrumkały do siebie.

Dziewczyny ogólnie są jeszcze mocno spłoszone - każdy szybszy ruch kończy się rajdem po klatce. Przed ręką uciekają, ale jak już uda mi się je dotknąć - mogę je pogłaskać. Plus jest taki, że na zielenię łatwo je wyciągnąć z ich legowisk więc będziemy się oswajać metodą: przez żołądek do serca :102:

Poniżej wklejam kilka zdjęć. Pierwsze zrobione przez Jess jeszcze w DT. Kolejne już u mnie w domu.
Obrazek

W takiej klatce prośki zamieszkały:
Obrazek
Obrazek

Abba jest póki co zdecydowanie bardziej fotogeniczna :) od 05/2015 (adopcja) do 02/03/2017r.
Obrazek

April jeszcze trochę wstydzi się apartu - zrobienie prawie nieporuszonego zdjęcia jest wyczynem od 05/2015 (adopcja) do 04/2016r.
Obrazek

Mam pytanie odnośnie poidełka. Wiem, że prośki w DT umiały z niego korzystać, u mnie mam wrażenie że chyba zapomniały. Widziałam jak do poidła się zbliżają, ale nie widziałam żadnej ze świnek jak piła. Jestem trochę tym zaniepokojona. Dostają mokre jedzonko dzisiaj 2x był ogórek, papryka i marchewka, ale wolałabym zobaczyć, że piją i mieć pewność że niczego im nie brakuje.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2018, 18:16 przez Chmurek, łącznie zmieniany 16 razy.
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Val

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Val »

Zdjęcia mi się nie wyświetlają :(

A co do poidełka, to mój Baranek też prawie nie pije, pierwszy raz wczoraj go widziałam na dłużej przy poidełku, a mam go już 2 tygodnie. Też daję często ogórka, a to przecież w większości woda :) Jeśli umieją pić z poidełka, na pewno zaczną, kiedy im się naprawdę zachce.
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Chmurek »

Val pisze:Jeśli umieją pić z poidełka, na pewno zaczną, kiedy im się naprawdę zachce.
Mam taką nadzieję :)

Zdjęcia już powinny działać:)
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12502
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Cynthia »

O jesteście na forum :love: Piękne panny :ok:
Awatar użytkownika
Kropcia
Posty: 1171
Rejestracja: 03 mar 2015, 11:47
Miejscowość: Pruszków
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Kropcia »

Śliczne jesteśmy :love: normalnie kochane panienki :) Niech się szybko oswoją ;)
TM Karinka (4.01.17), Karmelka (2.12.18), Lukrecja (12.09.19), Pistacja (1.12.20), Pchełka (25.07.21)
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Lilith88 »

Dziewczyny piękne :love: A jaką mają super klatkę! :szczerbaty: Gdzie taką znalazłaś? Materacyki też super, nigdzie takich ślicznych nie widziałam.
O picie się nie martw, moje świnie też nie piły przez dzień-dwa po przyjeździe do nowego domu a dwie pierwsze w ogóle nie piły przez pierwsze pół roku swojego życia i nagle zaczęły, wszystko zależy od świni, jak będzie chciała to się napije, ważne, że ma co jak najdzie ochota ;)
Val

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Val »

Już zdjęcia działają :) Śliczne dziewczyny.
Chmurek
Posty: 291
Rejestracja: 02 sty 2015, 19:11
Miejscowość: Wrocław
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Chmurek »

Lilith88 pisze:A jaką mają super klatkę! :szczerbaty: Gdzie taką znalazłaś?
Klatkę kupiłam na krakvet.pl, widziałam również że jest dostępna na mall.pl (to jest sklep gdzie jest wszystko od sprzętu agd po akcesoria dla futrzaków).
Lilith88 pisze:Materacyki też super, nigdzie takich ślicznych nie widziałam.
Materacyki są autorstwa mojego i mojej mamy. Dziewczyny mają na wymianę jeszcze jednokolorowe. Poza tym został mi zapas polarków więc w planach mam hamaczek i norkę (jak już się trochę oswoją, a jak ogarnę jak to uszyć :think: )

Dziękuje za wszystkie miłe słowa. Prosięta właśnie ożywiły się z krótkiej drzemki i skwitowały je radosnym chrumkaniem :love:
Psotka i Chomiś - moje prośki --> http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... =55&t=4674 : )
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Lilith88 »

Aaaa.. no to gratuluje talentu! No i super wyboru materiału, bo wzór sam w sobie piękny! Hamaczek jak materacyk tylko trzeba doszyć sznureczki, z norką to już pewnie więcej zabawy ale na pewno wyjdzie piękna :D

Sklepy kojarzę, dzięki za info :)
Arya90

Re: Abba i April w nowym domu :)

Post autor: Arya90 »

Cześć :)
Abba jest podobna z umaszczenia do mojego Rico :love:
Fajną mają klatkę dziewczyny i myślę, że szybko się u Ciebie oswoją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”