Zdjęcia naszych klatek

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Kma1982

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Kma1982 »

sanedie pisze:Obrazek :)
Czy to jest klatka 100? Mam bardzo podobny układ klatke 100 i taki sam wybieg..mam 2 świnki mysle czy 3 samiczka by sie zmiescila czy to za malo miejsca. Fotka jak u mnie
https://www.instagram.com/p/BcaShfXj6V4/
Persy

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Persy »

Mam pytanie do właścicieli klatek z drewna. U siebie mam diy klatkę 120x60, spód z mdf przykrytego 2 warstwami folii paroizolacyjnej (gruba i mocna), boki z drewna sosnowego. Boki dwukrotnie impregnowałam olejem lnianym do drewna i niby zabezpiecza przed wilgocią, ale mam wątpliwości. Mój TŻ włożył dużo serca w zrobienie tej klatki i chcemy, by długo służyła. Chodzi mi o zabezpieczenie rogów przed wpływem moczu. Myślałam, żeby dać okleinę meblową na zakładkę w rogach i tam, gdzie dno łączy się ze ścianami (tak mam na pięterku, ale nie ma tam podłoża, tylko ręcznik). Testował ktoś? Ze względu na schodki na piętro nie mam jak zamontować dna z polipropylenu kanalikowego. Dno klatki jest wysypane żwirkiem słomianym, chłopaki sikają w rogu i przy schodkach, boję się że zaraz coś zacznie gnić. Tak to wyglądało jeszcze pezed wypuszczeniem świnek i oklejeniem piętra okleiną. Kuwetę narożną zastąpiłam prostokątną, ale jest trochę za krótka...
Obrazek
Mk1609

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Mk1609 »

Ja bym całość od środka okleił wykładziną PVC (linoleum) w szczególności na łączeniach płyt oraz rogach. Łatwiej czyścić, estetyczny wygląd, pewność że nie przecieknie.
Persy

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Persy »

Dzięki, okleinę (zamiast linoleum - za sztywne) mam na pięterku i na razie się sprawdza. Obserwując chłopaków zauważyłam, że sikają tylko w jednej części klatki, więc wstawiłam tam kuwetę z polistyrenu kanalikowego (corodur). Arkusz 2x1m 3mm grubości wyszedł nieco ponad 15zł, wystarczy na 2 kuwety i 2 domki w razie potrzeby. Kuweta ma 3 boki wysokości 12cm i jeden 8cm (wejście), choć 6cm też by wystarczyło. Boki sklejone najpierw taśmą dwustronną, a potem jeszcze zabezpieczone trytką. Bardzo fajny ten polistyren! :) Na resztę klatki dałam matę łazienkową, zostawiłam trochę żwirku pod spodem na wszelki wypadek. Teraz powinno być taniej (za dużo podłoża szło na 120x60cm), bardziej higienicznie i szybciej :)

Obrazek


Btw. jeśli ktoś ma panele i kładzie koc lub ręcznik na podłogę, to polecam matę antypoślizgową z Ikea (6zł za mniejszy rozmiar), świetnie się sprawdza. Mam taką matę pod spodem i na schodkach.
boe22

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: boe22 »

Ja podłogę i boki(do 1/3, 1/2 wysokości) mam zabezpieczone zwykłą ceratą.
kasiakudłata

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: kasiakudłata »

Najpierw powstała część po lewej w uzupełnieniu klatki, na paletach przykrytych dechą i wykładziną pvc, trochę w mękach i z przekombinowaniem, ale ostatecznie wszystko działa. Część po prawej po jakimś czasie, już sprawniej, polipropylen na spodzie i gołębie kratki lęgowe, nawet nie ma klatki tylko jadalnię stanowi kuwetka ok 100cm z polipropylenu z żwirkiem i matą. Te polarkowe kocyki nawet fajnie się sprząta, jako że wybieg jest duży to można na niego wszystko wytrzepać przed praniem, a miejsca gdzie świnki się załatwiają przykrywam małymi ręcznikami albo podkładami jednorazowymi żeby nie zmieniać codziennie całości :) całość 450x120, super że można z nimi siedzieć na wybiegu, ale trudno za to znaleźć sobie miejsce żeby obserwować jednocześnie oba wybiegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hani@

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Hani@ »

Samorobka Obrazek
Czysto to jest tylko przez chwile, potem to juz tylko sajgon.
Obrazek
Bibikom1982

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: Bibikom1982 »

Witam mam od niedawna dwóch chłopaków początkowo mieszkali w klatce 100 na 60 ale niestety słabo się dogadywali :( stąd narodził się u mnie pomysł na wybudowanie kleczków wybiegu o wymiarach 90 na 150 :) Co sądzicie o tym? mam nadzieję, że są to godne warunki dla moich świniaczków :świnka2: :D

https://zapodaj.net/ce60ceaa6982b.jpg.html
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: joanna ch »

no, bardzo ładnie :D
podrik

Re: Zdjęcia naszych klatek

Post autor: podrik »

Nasze przybytki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”