Wybredna świnka

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

Tosia0424

Re: Wybredna świnka

Post autor: Tosia0424 »

Świnka na razie jest sama, bo mój chłopak nie chce się zgodzic na drugą.

Z arbuzem średnio- woli skórkę niż miąższ. Ale jak tylko pojawią się w sklepach, to ponownie podejmę próbę oswajania jej z tym owocem ;)
Pierwsza pani weterynarz, u której byłam z Tośką, powiedziała, że świnka nie pije, bo dostaje zieleninę. Gdyby dostawała tylko suchy pokarm to by piła. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale nie wyobrażam sobie karmić świnki tylko suchą karmą.


Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady :buzki:
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Wybredna świnka

Post autor: Jack Daniel's »

Tak, świnki czasem nie piją, jeśli jedzą zieleninę. Każdy osobnik ma inne zapotrzebowanie na wodę, jak i u ludzi.
A co do chłopaka, to może mu dać możliwość wyboru? Wiesz... albo się zgadza, albo się pożegnamy... Ja też miałem opory przed prosiakami, ale jak widać wsiąkłem na całego ;)
Iza1

Re: Wybredna świnka

Post autor: Iza1 »

Świnka może jeść kawałek ogórka nawet codziennie. Ważne jest tylko, to aby nie łączyć go w sałatkach i nie podawać w miseczce razem z innymi warzywami, bo wtedy te warzywa stracą witaminę C i nie dostarczą jej śwince. No i oczywiście ważne jest, żeby nie karmić samym ogórkiem, ale też innymi warzywami i zieleniną z zawartością witaminy C :)
Tosia0424

Re: Wybredna świnka

Post autor: Tosia0424 »

Tyle to ja wiem 8-) Czytam świnkowe forum ;)
Tosia0424

Re: Wybredna świnka

Post autor: Tosia0424 »

Dziękuję za wszystkie rady, ale problem pozostał- świnia, mimo, że nie brakuje jej WSZYSTKIEGO (suchej karmy, siana, zielska), i tak woli jeść podkłady higieniczne, folię, tkaninę, koc, karton i chusteczki higieniczne, :świnka1: swojego jedzenia nie ruszy, natomiast podkłady higieczniczne zje ze smaiem. Przez długi czas nie było z tym problemu, ale przez ostatnie kilka dni jej odbija :( Nie mam już siły do niej :cry: Jutro mam zamiar zamienić podkłady higienicze w klatce na żwirek drewniany, mam nadzieję, że to będzie jakieś rozwiązanie...
Muffinka

Re: Wybredna świnka

Post autor: Muffinka »

[quote="Lilith88"]Pietruszkę możesz jej dawać tylko rzadziej

Wiesz, no ja tam się nie będę kłócić ale pietruszka to skarbnica witaminy C i nie należy jej podawać rzadziej nisz raz na tydzień czy raz na pięć dni, fakt faktem jest moczopędna lecz ma wit C a jak wiadomo świnkom jest ona niezbędna do życia

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wybredna świnka

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Muffinka, mylisz się. Natka pietruszki w zbyt dużych ilościach powoduje wytrącanie się osadu w pęcherzu i tworzenie kamieni. Natka jest niepolecana dla świnek z problemami nerkowymi ponieważ zawiera dużo wapnia.
Inną, smakowitą skarbnicą wit. C jest papryka, którą świnki zazwyczaj uwielbiają :)
Obrazek
Alex

Re: Wybredna świnka

Post autor: Alex »

A moja Jula nie chce jeść żadnych owoców i warzyw zielenine tez powacha i odejdzie :(
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wybredna świnka

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Alex pisze:A moja Jula nie chce jeść żadnych owoców i warzyw zielenine tez powacha i odejdzie :(
Może dlatego, że nie ma towarzyszki? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fikus.i.Max
Posty: 502
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:53
Miejscowość: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wybredna świnka

Post autor: Fikus.i.Max »

Ja również mam problem z wybrednymi prosiakami. Nie chciałam zakładać nowego tematu, bo i tak już taki jest. Wczoraj próbowałam podać paprykę. Fikuś raz ugryzł i odszedł, a Max nie tknął :sadness: . Lubią tylko sałatę i marchewkę (wręcz ubóstwiają), koperek, pietruszkę (no rzadko podaje, więc...), kalarepę (która nie pojawia się często w sklepach :/) oraz jabłko, ale tylko domowe, a do nich nie mamy cały rok dostępu. Czytałam również, że istnieją sposoby na to by kawia coś polubiła. Lecz nie za bardzo w to wierzę. Ktoś poradzi co bogatego w witaminę C mogę podać świnkom :|?
U mnie: bez świnek :cry:
Za TM Fifi, Max, Antoś, Fikuś :candle:

Do adopcji:
Zbyt często mnie tu nie ma, ale na PW i maile odpowiadam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”