Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Awatar użytkownika
Cynthia
Moderator globalny
Posty: 12499
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:05
Miejscowość: Kęty/Zielonka
Lokalizacja: Kęty/Zielonka
Kontakt:

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: Cynthia »

Wnuczki dobrze się u Ciebie paula czuły :love:
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

to może jeszcze kiedyś nas odwiedzą ;) wesoło było.
Czesiek trochę się zasiedział, nikt nie pyta o niego (może ogłoszeń ma za mało?), a to taki fajny kot. Sami zobaczcie:

Obrazek
dostojnie

Obrazek
rogalik

Obrazek
tak mi dobrze, tak mi rób...
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

Odi malutki jest, choć i tak u nas nabrał "masy" ;) . Teraz ma już ponad 8 kg i chociaż nie jest jeszcze typowym pieszczochem to i tak postępy jakie zrobił są zadowalające. Przychodzi na zawołanie, pięknie na smyczy chodzi, mógłby zamieszkać w domu z innymi zwierzętami, oraz rozsądnymi dziećmi, opanował naukę czystości. Tylko ma jeszcze opory przed dotykiem, boi się głośniejszych dźwięków, i dużych facetów (dlatego myślę, że te zęby to mu jednak facet wybił). Jednak u nas zadomowił się na tyle, że kiedy "coś" usłyszy, ktoś wchodzi do mieszkania to alarmuje domowników. Ostatnio była u nas burza w nocy i przybiegł mi do pokoju, za nim Kamil (ten co na zdjęciu) i że spać nie mogą, poszłam więc położyłam się Kamilem, Odi również wlazł na łózko najpierw w nogi, później coraz wyżej, i wyżej i prawie że na głowie mi siedział dopóki nie przestało grzmieć i błyskać. Tak, że na głaski nie przychodzi, ale jak trwoga....to do Pauliny. ;)
Obrazek
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

https://youtu.be/Ts4MrtymDis
trzeba głośno słuchać ;)
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

W sobotę przyjechał do nas Tofik. Bardzo proludzki, młody pies, który prawdopodobnie został wyrzucony z samochodu. Musiał przejść skomplikowaną operację przedniej łapki. Tofik przeszedł operację polegającą na obcięciu części jednej kości i złączeniu jej z drugą. Fachowo opisane jest to w ten sposób:
"Operacja repozycji utrwalonego zwichnięcia stawu łokciowego typu drugiego. Dokonano osteotomii w 1/3 dalszej kości łokciowej. Założono dwie śruby tytanowe 2,7mm łączące kość łokciową z końcem bliższym kości promieniowej.
Staw łokciowy ufiksowano zakładając pętlę z nici poliestrowej pomiędzy śrubą wkręconą w kłykieć kości ramiennej i
głowę kości promieniowej."
Teraz jest w trakcie rehabilitacji, musi mieć też ograniczony ruch (dlatego też dużo siedzi w kenelu), a na spacer wyprowadzany na krótko i tylko na smyczy.Jednak już bardzo chciały biegać, szaleć i bawić się jak każdy młody, zdrowy pies. Z Odim dogadał się bez problemu, jednak kot i świnki to dla niego jacyś kosmici są :twisted: Jest pod opieką organizacji Psom na Pomoc. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc Tofika prosimy o wpłaty na konto: FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA! ul. Kawęczyńska 16/39, 03-772 Warszawa
Nr konta: 20 2030 0045 1110 0000 0255 8120 z dopiskiem OPERACJA TOFIKA.
Dla przelewów zagranicznych:
BIC/SWIFT: GOPZPLPW
Paypal: asiaf1@interia.pl
Dziękujemy
Obrazek

Obrazek
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

Zainteresowanie Tofikiem, jest spore, śliczny, młody, bardzo otwarty do ludzi. Wspaniały pies dla aktywnej rodziny, ale najlepiej bez innych zwierząt, bo Tofik to taki mały zadzior i tendencje łowieckie (po dziadku beaglu ;) ma ). Była już u nas pani z Bydgoszczy całkiem miła, ale ma kota, więc chyba jednak Tofik zostanie Warszawiakiem. Po wizycie PA przyjechali do nas wczoraj państwo z Warszawskiej Woli. Nie mają innych zwierząt bardzo chcieli mieć psa, ale czekali aż ich syn troszkę podrośnie (teraz ma 8lat), aby mu wytłumaczyć, że zwierzę to nie zabawka. Mam nadzieję, że rozsądnie podchodzą do adopcji i w pełni świadomie, tym bardziej, że Tofik jeszcze musi na łapkę uważać, a za 3-4 miesiące trzeba mu wyciągnąć śrubę z łapki. Jak wszystko będzie ok. (a tak mi się wydaje) to w sobotę podpiszemy umowę i Tofik będzie miał nową rodzinę. :fingerscrossed:
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

:fingerscrossed:
Ostatnio zmieniony 13 lip 2015, 17:05 przez paula82, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13489
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: pucka69 »

No jak go zobaczyłam na zdjęciu to tak pomyślałam że długo nie posiedzi :lol:
Obrazek
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

Wreszcie coś ruszyło w adopcjach. Teraz czas, aby Odi wreszcie znalazł swój dom i swojego człowieka. :fingerscrossed:

Obrazek
paula82

Re: Goście, Goście, czyli DT u Pauli.

Post autor: paula82 »

Już od ponad tygodnia gościmy u siebie Pysia/Pyszarda, którego pani musiała wyjechać na ponad dwa tygodnie. Pyszard od razu bardzo polubił się z Odim i Cześkiem, Tofik przyjął go mniej entuzjastycznie, ale sobie w drogę nie wchodzili. Chyba Pysiak uznał, że wakacje to dobra pora roku. Biega, bawi się z Odim, oraz moimi synami. Chyba mu u nas dobrze bo nawet podwórka pilnuje przed "intruzami".
Obrazek

filmik instruktażowy jak bawić się zabawką:
https://youtu.be/oU_GUFx6t_8

świnki są cudowne :*
Obrazek

a kiedy dzień nas już zmęczy idziemy spać:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Do Adopcji”