Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, astma, katar, przeziębienie;

Moderator: Dzima

Koorsarz

Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Koorsarz »

Mam mały problem i prosiłabym kogoś kto się bardziej orientuje o pomoc...
W nocy usłyszałam,że moja świnka ciężko oddycha,bardzo sie przestraszyłam i pojechałam na nocny dyżur w weterynarii.
Okazało się,że świnek ma zapalenie płuc :( Pani doktor dała mu zastrzyk oraz kolejne 9 które mam mu podawać co rano. Zastanawiam się czy taka ilość zastrzyków to nie za dużo na takiego malucha? Nie mogę też znaleźć w internecie informacji na temat leku jaki został podany. Lek to Enrobofox. Proszę o jakieś rady,nie chce żeby Korsuniowi się pogorszyło :|
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: kimera »

Enrobioflox to standardowy antybiotyk, jaki podaje się świnkom morskim. Dziwi mnie tylko, że masz podać aż tyle dawek antybiotyku bez sprawdzenia tymczasem, jak świnka reaguje na leczenie.
Gdyby pojawiły się zaburzenia trawienia, biegunka, brak apetytu, trzeba lek odstawić, oczywiście po konsultacji z weterynarzem.
Koorsarz

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Koorsarz »

Dziekuje Ci za odpowiedz,odrazu mi lepiej kiedy wiem ze antybiotyk jest ok,bylam pierwszy raz u tego weterynarza poniewaz byl to dyzur nocny. Pani doktor jak najbardziej kazala obserwowac swinke i jakby sie cos pogorszylo mamy sie zglosic. Co do dawki tez wydala mi sie duza dlatego postanowilam zasiegnac rady na forum. Tak wiec obserwuje obserwuje i jeszcze raz obserwuje ;)
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Jack Daniel's »

10 dni to standardowa kuracja enrofloksacyną. Ale na zapalenie płuc powinien jeszcze prosiak dostać oxyvet na 10 dni. Do tego steryd i furosemid na 2-3 dni i florę jelitową przez cały czas kuracji.
Koorsarz

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Koorsarz »

Dostal tylko ten antybiotyk i lakcid :idontknow: przy wizycie dostal jeszcze jeden zastrzyk i o ile dobrze rozumiem z karty to byl to biowet i metacam. Ale najlepsze jest to ze noc po pierwszym zastrzyku prosiek jest jak nowo narodzony,chetnie je pije skacze i ogolnie jest zadowolony :D
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Jack Daniel's »

Metacam jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym o szerokim spektrum działania (coś a'la ludzki ibuprofen). A Biowet, to nazwa producenta ;)
Koorsarz

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Koorsarz »

Czyli jak widzisz nie znam sie za bardzo... Czy powinnam jechac do weterynarza i upomniec sie o leki o ktorych wspomnialas? Czy jesli swinek ma sie dobrze to i tak trzeba ukonczyc 9cio dniowa kuracje antybiotykiem? Bo ten zastrzyk to masakra,swinek placze a ja razem z nim :(
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Jack Daniel's »

Zacznijmy przede wszystkim od tego, kto jest lekarzem prowadzącym? Tak, kurację trzeba ukończyć. Tak samo jak u człowieka.
Koorsarz

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Koorsarz »

Jako ze bylam na dyzurze nocnym musialam jechac tam gdzie bylo czynne i tam gdzie udzielili mi informacji ze zajmuja sie swinkami. Bylam w klinice Multiwet na Gagarina a mojego prosiaka przyjela pani Paulina Czerska Mazur.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Zapalenie płuc i zastrzyki!:/

Post autor: Jack Daniel's »

Multiwet, to rzut beretem ode mnie. Źle tam nie jest i jako tako się znają :) Będzie dobrze!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ oddechowy”