Problemy z sutkami

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
luna i sara

Problemy z sutkami

Post autor: luna i sara »

Witam,
mam dwie laboświnki po adopcji w marcu (około) Luna i Sara. Żyją sobie szczęśliwie z nami i robią postepy w oswajaniu, ale zauważyłem powiększający się sutek na brzuchu u jednej z nich (Luna). Sutek wyrasta jakby z pieprzyka - czarna naciekająca plamka około 2 na 3 mm. Sam sutej jest długi, cienki i ma około 3 mm długości - nie ma wiekszego problemu żeby znaleźć to w futerku.
Żachowanie Świnki - żywiołowość, apetyt i waga bez zmian - co to może być?
W poniedziałem polecę do weta ale może ktoś miał taki przypadek?

Będę bardzo zobowiązany za każdą rzetelną informację.

Pozdrawiam.
Piotr
fenek

Re: Przerośnięty lub powiększony sutek na brzuchu???

Post autor: fenek »

Zrob zdjecie, sam dlugi sutek nie jest powodem do niepokoju,swiadczy o tym,ze swinka karmila kiedys.
Inny kolor skory tez moze byc naturalny.
Chyba ze swinka nie karmila. Jak tworzy sie cysta to sutek jest obrzmialy,opuchniety. Dobrze ze idziesz do weta.
luna i sara

Re: Przerośnięty lub powiększony sutek na brzuchu???

Post autor: luna i sara »

Dzięki, ale świnki mamy od maluchów i na 100% nie karmiły. Właśnie dlatego poszukuję dodatkowych informacji, że z wetami mam nienajlepsze doświadczenia przy naszej oprzedniej śwince (i to zdanie mówi wszystko także o finale leczenia).

Zrobiłem fotkę ale nie wiem jak ją skutecznie dołączyć do postu?

Piotr
fenek

Re: Przerośnięty lub powiększony sutek na brzuchu???

Post autor: fenek »

ja zalaczam przez http://imageshack.us/
My mamy Rysia ktory mial cyste w sutku - jest po 2 operacjach, bo naprzod zostal wyciety jeden sutek a po poltora roku nastepny.
ale to wyglada inaczej niz opowiadasz - bo sutek napuchl, zrobil sie taki czerwonawy i po nacisnieciu wyplywal z niego plyn surowiczy z krwia.
luna i sara

Re: Przerośnięty lub powiększony sutek na brzuchu???

Post autor: luna i sara »

Dzięki fenek, mam nadzieję, że to jakaś dermatologiczna kwestia...


Piotr
Quero 24

Sutki - fioletowe czy różowe?

Post autor: Quero 24 »

Hey
To mój pierwszy post i chciałabym się was zapytać jakiego koloru powinny być sutki świnki morskiej. Mój prosiaczek ma na imię Max i ma 2 miesiące i jego sutki są fioletowe. Czy mam się martwić ? :?:
sempreverde

Re: Fioletowe czy Różowe ?

Post autor: sempreverde »

Świnki nie mają fioletowej skóry... Mogą być ciemne, brązowe, różowe, w zależności od koloru skóry i futerka. Wrzuć zdjęcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”