Cysty/ guzy/ torbiele

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10179
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Cysty/ guzy/ torbiele

Post autor: martuś »

Według mnie warto zrobić te badania. Co innego jakby świnka nic nie pokazywała ale skoro już teraz ma dziwny oddech to ja bym nie ryzykowała...
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
meiss

Re: Cysty/ guzy/ torbiele

Post autor: meiss »

Musiało ja przewiać w aucie, ale dostała zastrzyki przeciwzapalne i się polepszyło. Już po krojeniu, jest lżejsza o macicę z guzem i ma na brzusiu flaczka, a taka upasiona zawsze była. Myślę, że przez guza miała wzdęcia, bo mógł uciskać jelitka i zatrzymywać gazy.
Ogólnie ciężko u nas zrobić dokładniejsze badania. Do weterynarza jeździmy 40km niestety bez sprżetu do rtg, a w bliższym gabinecie, gdzie mieli sprzęt nie wykonują badań świnek...
Awatar użytkownika
martuś
Posty: 10179
Rejestracja: 08 lip 2013, 12:25
Miejscowość: Złocieniec
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Cysty/ guzy/ torbiele

Post autor: martuś »

Dobrze, że już po.
A wysłaliście guz na badanie histopatologiczne?
Zuzia, Suzinek, Nala, Tola, Nutka
Obrazek
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Cysty/ guzy/ torbiele

Post autor: Pandorzaste »

Musimy niestety też zoperować jedną ze świnek i mam strasznego stracha, że coś pójdzie nie tak przy tak delikatnym zwierzątku (ma cysty na jednym jajniku i zmieniony róg macicy, więc niestety operacja nieodzowna). Mam poleconych kilku wetów przez naszą panią weterynarz, ona niestety nie ma u siebie narkozy wziewnej, a taką zasugerowała. Ktoś z was operował świnkę w Trójmieście?
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 1226
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:21
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Cysty/ guzy/ torbiele

Post autor: Bulletproof »

Ja. U kogo byłaś, że powiedziała że nie ma wziewnej? :think:
Bardzo polecam dr. Hajdo, zajmował się wcześniej moim psem, później operował Pigwę. Pełen profesjonalizm, świnka przed zabiegiem miała zrobione pełen zestaw badań, narkoza wziewna, szybko i sprawnie. Po zabiegu co chwilka ktoś sprawdzał co u niej, dostała warzywka i pojechała do domu ;)
To znany Trójmiejski chirurg, zasłynął operacjami na małych zwierzętach, więc u niego szansa że coś pójdzie nie tak jest minimalna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”