Piasek w pęcherzu

Kamienie w nerkach, osad w pęcherzu, zapalenie pęcherza, kastracje i sterylizacje;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: sosnowa »

Urosept w aptece, rozgniatasz ten kawałek tabletki, dodajesz wody i ze strzykawy, inny sposób, to tym rozgniecionym faszerujesz ogóra. U mnie przysmak, zwłaszcza w wersji do picia. Ile Utut waży? Bo dawkowanie, jakie ci podałam to od dr Kasi z medicavetu dla Turbulencji :lol: czyli przedział 1200-1400.
|Usg to pewnie dopiero po paru tygodniach?
boe22

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: boe22 »

1300-1320

Całe życie ważył 1340, ale przez ostatnie problemy zdrowotne trochę zmalał.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: sosnowa »

No to spokojnie możesz mu dawać dwa razy dziennie po 1/4 uroseptu, tak ze dwa tygodnie, potem przerwa z tydzień i znowu.
jak tylko trochę osadu, to wysika. Dużo mokrego,góry ogóra, zielonych lsici etc, żeby zwiększyć diurezę, profilaktycznie ograniczyć pietruchę i szpinak, bo botwiny i tak teraz nie ma. Nie wiemy jakie to osady, więc i wapń i szczawiany ograniczyć.
boe22

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: boe22 »

Dziękuję wszystkim!

Trochę opanowaliśmy inne, ważniejsze problemy zdrowotne, więc teraz możemy w końcu zająć się i tym. :fingerscrossed:
Iceberg1976

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: Iceberg1976 »

nie musi być aż kuweta, weź go na długo na ręce, a potem do jakiejś większej miski wsadź, no musi się zesikać :) poza tym pod mikroskopem da się odróżnić piasek od zanieczyszczeń, ważne żeby nie zmiksować tego boba z siuśkami :)
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: sosnowa »

Fakt, jak dostanie dużo ogórasa to nie ma siły, siknie chłopak :P
elwen
Posty: 48
Rejestracja: 20 sie 2014, 8:51
Miejscowość: skierniewice
Kontakt:

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: elwen »

Weternarze to jakoś wiedzą jak ucisnąć pęcherz, że siusiu poleci. Ja nie odważyłabym się sama praktykować z takim usiskaniem, ale może pomasować brzuszek napojonej śwince nie zaszkodzi?
Ja mam takie pytanie teoretyczne, czy kamienie mogą nie dawać objawów w postaci bolesności czy krwi w moczu, czy też zawsze są jakieś symptomy na oko, że świniaczek ma problemy z uk. moczowym?
boe22

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: boe22 »

My nie mamy kamieni, a jedynie drobny piasek, wyszło przypadkiem, przy okazji badań w związku z inną chorobą.
Objawów nie ma.
Co do kamieni- nie wiem, czy możliwe żeby nie było objawów.
Awatar użytkownika
justynuszek
Posty: 1678
Rejestracja: 07 lip 2013, 16:41
Miejscowość: Sosnowiec
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: `Piasek` w pęcherzu

Post autor: justynuszek »

Mogą nie dawać jeśli nie drażnią ścian pęcherza. Ale to kwestia czasu i w końcu zaczną dawać objawy.
Obrazek Obrazek
zamówienia kalendarzy i gadżetów SPŚM: zamowienia@forum.swinkimorskie.eu
ilona__wwy

Re: Piasek w pęcherzu

Post autor: ilona__wwy »

Jeśli nie w odpowiednim watku to prosze o przeniesienie.
Aktualnie mamy problem z piaskiem w moczu wyszły fosforany ogólne liczne. Zastanawiam się czy od tego piasku mi Amelka nie chce jeść. Piszczała pare dni temu przy sikaniu. Była u weta dostała kroplowkę z wit C no-spe i tolfedynę. Poprawiło się na 1 dzień a potem ani nie pije ani jeść nie chce, no moze skubnie troche siana i nagietka i to wsio na cały dzień :glowawmur: . Zamówiłam jej shilingtona. Czyżby się odwodniła że nie ma apetytu ? Od wczoraj jest dokarmiana herbicarem - to jakoś jej wchodzi.
Jechać do weta czy ja poobserwować kilka dni ? Pasowało by jej jeszcze badanie krwi zrobic pewno ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ moczowo-płciowy”