Moja świnka dziwnie chodzi

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Pewnie tak :D bo przy okazji popiskuje z radości ;D
boe22

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: boe22 »

Biegania i skakania nie należy się bać!
Bać się możesz, jak przestanie się poruszać.
Szczególnie, że masz młode świnki! :102:
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Musze założyć temat ze świnkami ;D
boe22

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: boe22 »

Ba! ;)
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Zdjęła gips -.- nie wiem jak to zrobiła :(
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Takie pytanie czy któraś z waszych świnek również miała złamaną noge kiedyś? Jeśli tak co było zrobione z tym
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: kimera »

Trzeba śwince ograniczyć przestrzeń do chodzenia, żeby jak najmniej ruszała złamaną łapką. Umieść ją w małej klatce albo (nie takim małym) pudełku na czas choroby.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: joanna ch »

kimera, świnka i tak ma chyba małą klatkę więc chyba nie ma takiej potrzeby. O jakich wymiarach chorobówki myślałaś? U mnie siadziała świnka w chorobówce 60 na 40 i ledwo miała gdzie się ruszyć.
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Moja klatka ma 57x30 (linijka rlz xD ) byłam u weta i powiedział że nie ma sensu zakładać 2 raz skoro zdejmie a mocniej nie może założyć więc kazano mi włożyć ją do klatki nie wypuszczać na wybieg. Lulu i tak cały czas leży wstaje jedynie by sie napić i zjeść mimo że podstawiam jej pod nosek wszystko. Dobrze robie? martwie się o nią gadajcie co chcecie ale wczoraj się popłakałam bo się martwie >.>


Edit: Pytanie co do klatki, jeśli będzie już Lulu zdrowa to chciałabym kupić jej większa klatke, lecz pytanie co z Niko ( samiec) Nie mogę trzymać ich razem bo wiadomo co z tego wyjdzie... wiem że chciałabym Lulu gdy wyzdrowieje sprawić koleżankę, zaadoptować/kupić nie powinny się gryźć? czy będą walczyły i tzw '' ja tu rządzę'' Natomiast co do Niko tu rodzi się kolejne pytanie czy jak przełoże go do klatki ( obecnie jest w cholerny akwarium podobnej wielości- chce kupić mu klatke lub przesadzić ) Lulu nie będzie dla niego za mała? i troche będzię czuł się samotny eh :( Co mam zrobić? :help:
boe22

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: boe22 »

Ja bym założyła ponownie i jeszcze ograniczyła przestrzeń. Pobiega jak będzie już zdrowa.
Skup się teraz na leczeniu świnki.

Pewnie, że klatka musi być większa, jasne że świnka potrzebuje świńskiego towarzystwa(kastrujesz, albo sterylizujesz jedno). Ale to później- masz teraz większy problem.
Jak wyleczysz- jedno musi `iść pod nóż`. Po co brać trzecią, skoro chcesz mieć dwie. Można połączyć, pod warunkiem, że nie będzie z tego dzieci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”