Moja świnka dziwnie chodzi

Złamania, stłuczenia, problemy mięśniowe, mniejsza ruchliwość;

Moderator: Dzima

ODPOWIEDZ
Ptyska21

Moja świnka dziwnie chodzi

Post autor: Ptyska21 »

Cześć od 7 stycznia mam świnke morską samice Lulu i zauważyłam że jak leży unosi tylną lewą nogę jakby ją bolała czy coś, a jak chodzi to hmm lekko podskakuje mam zdjęcie jak leży ale filmik ciężko nagrać bo ciągle leży wstaje tylko by zjeść i się napić a leży koło poidełka i miseczki wszystko pod nosem ma czy jestem przewrażliwiona czy coś nie tak z nią? :( :cry:

Edit: Jednak filmik mam jak leży
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 19:41 przez Ptyska21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
joanna ch
Posty: 5254
Rejestracja: 24 cze 2014, 16:55
Miejscowość: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: joanna ch »

No to chyba niestety jednak musisz nagrać filmik bo tak to ciężko powiedzieć... Może na stopie robi jej się odcisk?
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Mam filmik zaraz dam na youtube
boe22

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: boe22 »

Oj, czym prędzej do weta.
Podkurcza nóżkę, na pewno ją boli.
A co to może być- wiele różnych rzeczy. Tylko wet może ocenić.
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Najgorsze jest to że taką ją kupiłam i coś mi nie pasowało... jutro się wybiore bo widzę jak chodzi i leży, dlatego biedulka pewnie wystraszona bo ją boli :(
boe22

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: boe22 »

Skoro nie staje na tej nóżce, to na pewno boli.
Może jakieś złamanie, może stawy, któż to wie. Wet musi obejrzeć, pewnie zrobi też prześwietlenie.
Ptyska21

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Ptyska21 »

Ona stanie na nóżce, dotykałam nóżke to nie piszczy ani nic ale nie robie nic bo się na tym nie znam. Mam nadzieje że leczenie nie będzie drogie.
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: Lilith88 »

Ja miałam podobna sytuację kiedyś, świnka nie piszczałka i nie było widać że noga boli (taka była opinia weterynarza) przypuszczał że się uderzył poprostu i miał zbitą wiec nic nie robił i kazał obserwować około tydzień dwa czy jest poprawa i na szczęście była, po około miesiącu świniak chodził już zupełnie normalnie. Oczywiście musisz odwiedzić weterynarza, bo przyczyny mogą być różne ale trzymam kciuki żeby okazało się, że to nic poważnego tak jak u mnie.
shoti1910

Re: Moja świnka dziwnie chodzi.

Post autor: shoti1910 »

Dasz radę podjechać z nią do Poznania? U Ciebie może być problem z wetem, który ma jakieś doświadczenie większe. Co do łapki to oczywiście, ewidentna bolesność. Zwierzaki są twarde i nie mogą pokazać, że boli, jak pokazuje to nie najlepiej. W ogóle wydaje mi się czy jakoś podkurcza paluchy? Możliwe, że któraś kość była złamana/pęknięta w sklepie nie zauważyli i brzydko się zrosło. Pomacaj tą łapkę i nie ma jakichś zgrubień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ruchowy”