Astma, alergia u świnki

Zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie płuc, astma, katar, przeziębienie;

Moderator: Dzima

Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: sosnowa »

to trzeba przebadać pod kątem nowotworu niestety. Przerabiałam :cry:
boe22

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: boe22 »

Ja bym w takim układzie jeszcze serduszko sprawdziła i czy płyn jakiś się nie zbiera w klatce piersiowej.
Miałam jeszcze inną charczącą świnkę, ale to już nic z astmą nie miało wspólnego...tracił na wadze i charczał, jadł coraz mniej, aż w ogóle przestał jeść samodzielnie, serce było chore...niestety nas opuścił :(

Co do Ututa- ostatnio spokój i oby tak zostało :fingerscrossed:
MagdaLena

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: MagdaLena »

Niestety. Dwóch weterynarzy dało tę samą diagnozę - grasiczak. Komu jak komu, ale dr Krawczykowi ufam w 100%. Przez miesiąc podtrzymywałam świnkę przy życiu na sterydach. Zachowywała się normalnie, lepiej oddychała, tyła. Od kilku dni zaobserwowałam pogorszenie. Świnka je, ale już trudniej oddycha, krztusi się często, lezy osowiała w hamaku. Wiem, że to nieuniknione by ją uśpić. Zastanawiam się tylko skąd wiedziec, że to właśnie ten moment gdy trzeba odpuścić. To nie jest łatwa decyzja. Zastanawiam się by zrobić to w przyszłym tygodniu. Odwlekam to jak moge, ale z drugiej strony, nie chce by moja Nikusia cierpiała.
Olivianna

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: Olivianna »

Przykro czytać takie rzeczy... ale z tego co piszesz to można wywnioskować, że świnka cierpi. Ja miałam podobną sytuację z pieskiem. Szczeniaczek, 8 miesięczy, niewydolność nerek, nie trzymała już moczu i mama nie mogla patrzeć jak piesek lata z bólu jak szalony i mój beagielek poszedł do uśpienia. Decyzja była trudna, ale prawda jest taka, że trudna dla właściciela, bo to on będzie tęsknił i płakał, prosta dla zwierzaczka, który odczuwa ból. Jeśli masz pewność, że już jej nie pomożesz :( to nie ma co zwlekać.
Z drugiej strony, można czekać na cód. Chociaż jak już diagnoza jest postawiona... to wiadomo :(
boe22

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: boe22 »

To już tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Myślę, że będziesz wiedziała, kiedy zwierzak będzie miał dość cierpień- każdy opiekun widzi to chyba u swojego zwierzaka. Kiedy zwierzak walczy- to walczmy z nim. Kiedy już tylko cierpi- wiadomo co robić(choć nie ma chyba nic gorszego... :( ).
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: sosnowa »

Z serca współczuję. Powiem tylko, że gdybym mogła cofnąć czas, to bym pomogła Zebciowi odejść, zrobiłby to na moich rękach, a tak to umarł sam w nocy w lecznicy. Ale nie wiedziałam, że ma raka, diagnoza była, że to zachłystowe zapalenie płuc i dawano mu szansę.
MagdaLena

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: MagdaLena »

Najbardziej własnie boję się tego, że się udusi. Śmierć przez uduszenie to chyba najgorsza opcja ze wszystkich mozliwości. Albo, że zakrztusi się tak mocno, że bez pomocy jej nie przejdzie, a ja w tym czasie będę w pracy. Wiem więc, że muszę to chyba zrobić w tym tygodniu.
Pamiętam, że gdy zabierałam ją ze sklepu zoologicznego, gdzie była trzymana w naprawde złych warunkach, cieszyłam się, że świnki żyją tak długo (po 10lat). Nie pomyślałabym, że przyjdzie mi się z nią żegnać po zaledwie 4 latach. Wspaniałe z charakteru zwierze. Najkochańsze jakie miałam. To takie przykre, że medycyna w świecie zwierząt jest tak niedopracowana. Wiem, że jeśli chodzi o grasiczaki u ludzi, to normalnie guzy się wycina i człowiek może żyć prawie normalnie przez długie lata. Cóż za niesprawiedliwośc dziejowa...
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: kimera »

Czy u twojej świnki nie można zoperować tego nowotworu? Może w Warszawie?
MagdaLena

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: MagdaLena »

2 wetów stwierdziło, że raczej nie. Guz umieszczony jest między sercem a tchawica. Bardzo wrażliwe miejsce a co gorsza trudnodostępne. Niestety w internecie nie znalazłam żadnej informacji o grasiczaku u świnki morskiej. Nie wiem więc nawet czy ktoś przerabiał taką próbę.
boe22

Re: Astma, alergia u świnki

Post autor: boe22 »

Jeżeli nie ma możliwości wyleczenia i doprowadzenia zwierzaka do stanu,w któym będzie mógł żyć w miarę normalnie i nie cierpieć- to wiesz chyba sama co `trzeba` zrobić :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ oddechowy”