Drzemki starszych świnek

Czyli czym Twoja świnka zaskoczyć potrafi

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
iMba

Drzemki starszych świnek

Post autor: iMba »

Witajcie

moja świnka ma około 5.5 roku. Często zdarza się jej zrobić sobie krótkie drzemki po 15-30 minut (zwykle, do póki nie obudzi jej jakiś głośniejszy dźwięk.
Czy to normalne u starszych świnek? Wydaje mi się, że to tak jak u starszego człowieka, czyli po prostu oznaka starzenia się.

tutaj macie film jak sobie śpi
https://plus.google.com/u/0/photos/1132 ... 3852033825
sempreverde

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: sempreverde »

To jest normalne u wszystkich świnek, świnki tak śpią :) W krótkich drzemkach, ale wiele razy na dobę.

Bardzo ładny filmik śpiącego prosiaka ;)
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: kimera »

Starsze śpią więcej, czasem mocniej, to normalne.
statler

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: statler »

Potwierdzam słowa kimery, starsze śpią więcej i mocniej. Jedną z moich świnek jest ok. 5-letni proś, który śpi teraz częściej niż wcześniej. Niektóre jego drzemki bywają naprawdę mocne i czasami przyprawiają o szybsze bicie serca...
Pozostali członkowie stada w wieku 2, 4 i 4,5 roku śpią jak zawsze czujnie :)
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23053
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: porcella »

Potwierdzam.
Pontus - 6,5 roku śpi jak kamień. Nawet na wołanie nie wychodzi od razu, budzi się powoli, przeciąga i dopiero łaskawca wyłazi do żarcia.
Też czasem sprawdzam, czy to nie sen wieczny, dotykając ucha, on jest wtedy oburzony i strzyże tym uchem ...
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
Awatar użytkownika
sophiee
Posty: 98
Rejestracja: 01 wrz 2014, 13:29
Miejscowość: Poznań
Kontakt:

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: sophiee »

A czy 4-letnia świnka też już może mieć takie drzemki?
Ostatnio Chrumek tylko ciągle je i śpi, ogólnie jest mniej aktywny. Nie wiem czy to starzenie się czy zima - świnka bardzo lubi słońce i jak dzień jest ,,szary'' to zazwyczaj był bardziej osowiały, ale ostatnio przechodzi sam siebie. :|
Nie wiem czy są powody do zmartwień, czy po prostu musimy przeczekać do wiosny...
Awatar użytkownika
Pandorzaste
Posty: 419
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:54
Miejscowość: Kolbudy
Kontakt:

Re: Drzemki starszych świnek

Post autor: Pandorzaste »

Oj tak, drzemki świń a zawał właścicieli... Dziś mi to Gajka urządziła :lol: .

Papryka w końcu się ogrzała, więc dzielę na kawałki i jazda do willi, rozdzielić między głodne ryjki. Dwa włochate ryjki już dzwonią o kraty, jak tylko wstać z krzesła śmiałom. No, podchodzę, włochacze uspokojone pokaźnymi porcjami papryki, tylko gdzie łysolek, bo coś nie widać? Pewnie w swojej ulubionej norce pod kocykiem, wielkomożna prośka nie zawsze lubi z niej wychodzić. Zaglądam, a tu norka pusta?! Jeżu, zamknęłom wczoraj wybieg ze świnką poza willą?! Nie, no wszak sprawdzałom! Zerkam na hamaczek, lubi też się czasem wylegiwać na hamaczku POD norką. Pusto!
Już spanikowane zaczynam uważniej przeglądać klatkę jedną i drugą, zaglądam pod hamaczek i serce staje mi dęba.

Świnka jest.
Położona na boku.
Z oczkiem półprzymkniętym.
Lekko uchylonym pyszczkiem.
No koniec, to koniec, ja nawet z łóżka nie zauważyłom, a świnka odeszła :( ...!
Dotykam, jeszcze ciepła, musiało być to niedawno, głaszczę już rzewnie płacząc, a tu nagle świnka prycha z niezadowoleniem, odskakuje spod ręki i spokojnie bierze się za zajadanie papryki :laugh: . Aj te świnie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania, nawyki, wybryki”